I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 3. kolo

28.09.2014 13:00 SK Planá - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 4
Třetiny 0:1 3:3 1:0
Střely na branku 27:40 (11:11;8:17;8:12) Zásahy brankářů 36:23 (10:11;14:5;12:7)

A PÁVEK Karel     0   -

Ve 3. kole 1. ligy AHbK - skupiny "A" nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Plané a stejně jako "áčko" před týdnem se museli vypořádat s velkým množstvím absencí. Pracovně zaneprázdněni byli Pivec, P. Tácha, F. Stehlík a Kocourek, a tak obětavě s horečkou nastoupil i obránce Novotný.

V úvodu utkání byli aktivnější hokejbalisté z Plané, plavští ale pozorně bránili a postupně hru vyrovnali. Ve 14. minutě se také dočkali vedoucí branky, o kterou se z dorážky postaral důrazný Vazda. Obě mužstva si připravila několik dalších střeleckých příležitostí, ale oba brankáři byli na svých místech.

Ve 23. minutě plavští chybovali v rozehrávce a domácí toho okamžitě využili k vyrovnání. O 2 minuty později se ale svým typickýcm způsobem uvolnil Jiříček a hosté znovu vedli. Na další branky jsme si museli počkat až do závěru druhé třetiny, kdy se s nimi z ničeho nic roztrhl pytel. Ve 36. minutě plavští špatně pokryli nabíhajícího domácího hráče a ten do odkryté branky vyrovnal. Hned po vhazování plavská obrana vystavěla soupeři ve středu obrany dálnici a rázem to bylo 3:2 pro domácí. Tento stav se ale zřejmě vůbec nelíbil hostujícímu Jiříčkovi, který se v závěru druhé třetiny dalšími dvěma góly postaral o to, že do závěrečné části vstupovali lépe plavští.

Závěrečná část přinesla hokejbal, ve kterém plavští hlídali své těsné vedení, snažili se pozorně bránit a vyrážet k rychlým protiútokům. Blízko svému čtvrtému gólu byl Jiříček, svůj samostatný nájezd ale neproměnil a stejně dopadl i Ribola. Na straně domácích Beneše několikrát řádně provětral nebezpečný Kočer, plavký brankář ale vždy odolal. Vyrovnání nakonec přece jen přišlo. Stalo se tak v 57. minutě, kdy se domácí Sodomka protáhl kolem Novotného a se štěstím překonal Beneše. Další branky jsme se už nedočkali, takže utkání skončilo dělbou bodů.