I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 1. kolo

13.09.2014 09:15 HBC PLAV "B" - Cardiax

Výsledek 6 : 8
Třetiny 1:3 1:4 4:1
Střely na branku 45:48 (13:19;17:14;15:15) Zásahy brankářů 40:39 (16:12;10:16;14:11)

12 STEHLÍK David 1   1   -

V prvním utkání nové sezóny nastoupili hokejbalisté plavského béčka proti mužstvu Cardiax a díky nepovedené první polovině zápasu odcházejí s prázdnou.

Plavští začali hodně vlažně, což značně kontrastovalo s nasazením hostujících hráčů. Ti naopak do utkání vlétli jako uragán, a tak Pivec v plavské brance nevěděl, kam dřív skočit. Úvodnímu náporu hostů ještě odolal, ale v 5. minutě po přečíslení dvou na jednoho už kapituloval. V 8. minutě plavští ve svém obranném pásmu opět chybovali, hosté je lehce rozebrali a zvýšili na 2:0. Aby toho nebylo málo, přišla v 10. minutě další smolná chvilka, když se střela od modré otřela o F. Stehlíka a Pivec byl potřetí bez šance. Ve druhé desetiminutovce úvodní části plavští přece jen přidali, ale gólu se dočkali až v jejím samém závěru, kdy si na Kopicovu přihrávku před branku naběhl D. Stehlík a spolupráce dvou veteránů přinesla snížení na 1:3.

V úvodu druhé části ale plavští znovu chybovali v rozehrávce a hosté lehce přidali svůj čtvrtý gól. Vzápětí sice snížil důrazný Jiříček, jenže poté znovu začali úřadovat hosté, kteří potrestali téměř každé plavské zaváhání a do konce druhé části vytáhli skóre až na 7:2, a to i přesto, že více ze hry v té době už měli domácí.

Ti se v závěrečné části nehodlali jen tak vzdát a z jasně prohraného utkání nakonec po zlepšeném výkonu udělali slušné drama. Zdramatizování odstartoval ve 45. minutě J. Tácha, o dvě minuty později P. Tácha předložil míček svému bratrovi Z. Táchovi a tomu stačilo pouze nastavit hůl, aby snížil na 4:7. Na další gól jsme si museli počkat až do 56. minuty, kdy po spolupráci se Z. Táchou snížil J. Tácha. Dvě a čtvrt minuty před koncem to už bylo pouze o gól. To se po levém křídle protáhl Kopic, našel Jiříčka a ten zamířil přesně do levého horního rohu. Za začátku poslední minuty plavští odvolali brankáře, Z. Tácha vyhrál buly, ale Novotného dělovku hostující brankář vyrazil. Poté se hosté dostali do protiútoku a do prázdné branky své vítězství zpečetili. Plavští tak v prvním utkání sezóny prohráli 6:8.