1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" 2013/2014 - 7. kolo

08.03.2014 09:15 HBC PLAV - HC Čejkovice

Výsledek 2 : 4
Třetiny 0:1 1:1 1:2
Střely na branku 29:40 (9:13;11:13;9:14) Zásahy brankářů 36:27 (12:9;12:10;12:8)

B KOPIC Petr     -1   -

V předposledním kole základní části přivítali plavští hokejbalisty z Čejkovic a jako obvykle s nimi sehráli velmi kvalitní utkání.

Úvod patřil hostujícím hráčům, plavská obrana v čele s brankářem Benešem ale pracovala velmi dobře. Hosté si sice vytvořili několik ošemetných závarů, ale na skóre se nic nezměnilo. Ani domácí nechtěli zůstat pozadu a i oni si připravili několik slibných šancí. Jediné branky jsme se dočkali ve 14. minutě, kdy skákavý míček ve středním pásmu ideálně netrefil Kopic, z čehož resultoval rychlý brejk hostujících hráčů a rychlý bekhendový blafák zakončený mezi betony brankáře Beneše.

Na začátku druhé části byli mírně aktivnější domácí, ale žádný z jejich výpadů gólem neskončil. Poté zase iniciativu převzali čejkovičtí, ale ani oni žádnou svou akci do gólového konce nedotáhli. Ve 34. minutě odešel na trestnou lavici Maurer, při hostující přesilovce pak několikrát čaroval Beneš, aby na konci přesilovky hosté přece jen skórovali. Domácí se do hry vrátili v úplném závěru druhé třetiny, kdy vybojoval míček Bartizal a J. Tácha pohotovou střelou snížil.

Do závěrečné části vstupovali domácí se snahou o vyrovnání, vítr z plachet jim ale sebral R. Plášil, který ve 42. minutě zamířil přesně k levé tyčce Benešovy branky a bylo to 1:3. Plavští se jen tak položit nehodlali. Blízko snížení byl v 50. minutě J. Tácha, míček po jeho střele ale pravděpodobně brankovou čáru nepřekročil. Kontaktní gól tak přišel až v 56. minutě, kdy Z. Tácha vyhrál buly v útočném pásmu a Trněný mířil přesně. V době, kdy už plavští spřádali plány na závěrečnou power play, pak přišlo vhazování před Benešem, po kterém vznikl značný závar. První střelu Beneš sice vyrazil na tyčku, ale odražený míček hosté přece jen dopravili do sítě a vedli znovu o dvě branky. Domácí to ještě nevzdali a přestože prohrávali o dvě branky, zkusili to v poslední minutě bez brankáře, zkušení hosté ale zdramatizování nepřipustili. Plavští tak svému soupeři podlehli 2:4.