1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" 2013/2014 - 5. kolo

21.02.2014 18:00 HBC PLAV - TJ Lafeta

Výsledek 7 : 1
Třetiny 2:1 3:0 2:0
Střely na branku 36:31 (15:12;14:11;7:8) Zásahy brankářů 30:29 (11:13;11:11;8:5)

B KOPIC Petr   2 2

Díky plavskému masopustu se utkání HBC Plav - TJ Lafeta odehrálo v poněkud netradičním čase v pátek v podvečer pod umělým osvětlením. Jednalo se tak vlastně o takový "winter classic". Přestože počasí vůbec nepřálo a téměř celé utkání propršelo, přilákalo utkání hrané v netradičním čase slušný počet hokejbalových příznivců.

Od úvodního buly byl k vidění rychlý a kvalitní hokejbal. Hosté byli v úvodu nebezpečnější, ale několik nebezpečných střel zlikvidoval pozorný Beneš a Vostracký st. v přesilovce rozezvučel pouze horní tyčku. To domácí byli v přesilovce efektivnější a po rychlé kombinaci Z. Táchy a Maurera otevřel skóre M. Tácha. Hosté vyrovnali v 11. minutě poté, co Vostracký ml. z rychlého brejku potrestal chybné plavské střídání. Vedení na plavskou stranu vrátil v 15. minutě M. Tácha, který dorazil Kopicovo nahození od modré čáry.

Druhá část vyzněla lépe pro domácí. Ve 23. minutě byl před brankou důrazný opět M. Tácha a plavští vedli 3:1. Ve 27. minutě našel J. Tácha střílenou přihrávkou Z. Táchu a tomu stačilo pouze nastavit hůl. O minutu později po vhazování v útočném pásmu nečekaně vypálil Maurer a dokonale zaskočil brankáře Vobra, který pravděpodobně vůbec nic neviděl. Po této brance si hosté vyžádali oddechový čas, poté trochu přitvrdili a připravili si několik nebezpečných šancí, na Beneše si ale nepřišli.

Ve třetí třetině si plavští hlídali svůj bezpečný náskok a ve dvou výborně sehraných přesilovkách jej dokázali ještě navýšit. Ve 45. minutě zakombinovali bratři Lonsmínové a P. Lonsmín do prázdné branky zvýšil na 6:1. O poslední branku se pak postaral střelecky disponovaný M. Tácha, který jemnou tečí zakončil přesilovkovou kombinaci Z .Táchy s Trněným. Hosté bojovali až do konce, recept na brankáře Beneše ale nenašli. Plavští tak zvítězili celkem jednoznačně 7:1.