1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" 2013/2014 - 2. kolo

01.02.2014 11:45 HBC PLAV - HBC Ryzab Group

Výsledek 4 : 2
Třetiny 3:0 0:0 1:2
Střely na branku 29:40 (12:11;11:11;6:18) Zásahy brankářů 38:25 (11:9;11:11;16:5)

B NOVOTNÝ Jiří     0   -

Ve druhém kole nadstavbové části narazili plavští na zdatného soupeře Ryzab Group a svedli s ním urputný souboj se šťastným koncem.

Lépe začali plavští, jejichž prořídlou soupisku museli doplnit Novotný a Kopic z "béčka". Domácí byli v první části mírně nebezpečnější, a protože své šance na rozdíl od soupeře dokázali i proměnit, dostali se do tříbrankového vedení. O první branku se v 7. minutě postaral P. Lonsmín, který si naběhl na Bártovu zpětnou přihrávku a z voleje zamířil přesně. V 15. minutě se ve schrumáži před brankou nejlépe zorientoval Srbený a o třetí gól se postaral M. Tácha, který v přesilovce obkroužil branku a jeho nahození si hostující hráči srazili do vlastní sítě.

Ve druhé části jsme viděli řadu šancí na obou stranách. Domácí svého soupeře zle ostřelovali při přesilové hře ve 23. minutě, poté ale čím dál tím víc začínali zlobit hosté. Ti si připravili několik vyložených šancí, na Beneš v plavské brance si ale nepřišli. Na druhé straně mohl navýšit skóre J. Tácha, z dobré pozice ale Havlína nepřekonal. Ve druhé části tak žádná branka nepadla.

Třetí třetina se nesla ve znamení permanentního náporu hostujícího mužstva. Tento nápor se dal místy nazvat až drtivým, obětavá plavská obrana v čele s výborným Benešem ale dlouho odolávala. Hosté se prosadili až ve 48. minutě, kdy Beneše překonal na okamžik volný Lenc. Když tentýž hráč o tři minuty později přidal druhý gól hostujícího mužstva, bylo rázem zaděláno na pořádné drama. Hostující tlak ještě zesílil, domácí ale s vypětím všech sil odolávali. Minutu a čtvrt před koncem hosté odvolali brankáře, ani to jim ale k vyrovnání nepomohlo. Vteřinu před koncem pak výsledek zpečetil do prázdné branky M. Tácha. Plavští tak vybojovali cenné vítězství 4:2.