Čtvrtfinále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "C" 2013/2014 - 2. utkání

29.03.2014 09:00 HBC PLAV - TJ Nové Vráto

Výsledek 4 : 2
Třetiny 3:0 1:1 0:1
Střely na branku 45:34 (18:8;15:11;12:15) Zásahy brankářů 32:41 (8:15;10:14;14:12)

19 PÁVEK Karel 2   2

V odvetě čtvrtfinále play off sehráli plavští s Novým Vrátem výborné utkání a mohou se radovat z postupu do semifinále.

Domácí na svého soupeře vlétli jak hladoví supi a první třetinu jednoznačně ovládli. Hned v první minutě se na brankáře Dobrovolného řítil J. Tácha, ale mířil těsně vedle. Vzápětí zahrozili i M. Tácha s Maurerem, ale skóre se poprvé změnilo až v 6. minutě, kdy Bártovu střelu odraženou od zadního mantinelu zavěsil do sítě Pávek. O minutu později se po vhazování v útočném pásmu prosadil hbitý M. Tácha a bylo to 2:0. Domácí i nadále hýřili aktivitou a hosty držel nad vodou pouze výborný brankář Dobrovolný. Ten nakonec ještě jednou kapituloval. Stalo se tak v 18. minutě, kdy se zdálo, že Pávek se Z. Táchou akci překombinoval, ale Pávek nakonec přece jen skóroval.

Ve druhé části ožili i do té doby zakřiknutí hosté, a tak začalo být více vzruchu i před Benešem. Ten kapituloval ve 25. minutě, kdy za jeho zády skončila Frydrychova tečovaná střela. Poté se trochu přitvrdilo a celkem logicky se začalo i vylučovat. V polovině utkání domácí hráli dvě přesilovky za sebou, nesehráli je špatně, ale skórovat nedokázali. Klíčový okamžik přišel ve 36. minutě. To na trestnou lavici odešel M. Tácha, ve vlastním oslabení pak unikl Maurer a úspěšným blafákem přidal uklidňující čtvrtý plavský gól.

Do závěrečné části tak domácí vstupovali s tříbrankovým náskokem, který na rozdíl od prvního utkání nepromarnili. Hostům nešla upřít snaha, ale plavští hráli velice dobře. Nejenže pozorně bránili, ale hlavně soupeře účinně napadali a nepouštěli jej do žádného trvalého náporu. Přesto měli hosté šance. Ta největší přišla v 50. minutě, kdy Havránek z trestné lavice naskočil přímo do brejku, nedovoleně jej zastavil M. Tácha a rozhodčí nařídili trestné střílení. To prováděl sám postižený hráč, výborného Beneše v plavské brance ale nepřekonal. V závěrečných minutách to hosté zkusili vabank, což byla voda na mlýn hbitých plavských útočníků, kteří se dostali do řady brejků. Brankář Dobrovolný ale všechny nájezdy ustál a držel hosty v alespoň teoretické šanci na zvrat. 40 sekund před koncem se hosté dočkali snížení na 4:2, poté to ještě zkusili bez brankáře, ale domácí už další komplikace nepřipustili perně vybojované vítězství udrželi.