Semifinále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "C" 2013/2014 - 2. utkání

12.04.2014 11:15 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek 10 : 1
Třetiny 2:0 2:1 6:0
Střely na branku 43:39 (17:10;13:13;13:16) Zásahy brankářů 38:33 (10:15;12:11;16:7)

19 PÁVEK Karel     -6

V odvetném utkání semifinále play off sehráli plavští proti Krasejovce poněkud nešťastné utkání, a přestože herně za svým soupeřem příliš nezaostávali, dostali lekci z produktivity.

Utkání začala náporem Krasejovka, ten ale Beneš ve spolupráci se svou obranou ustál. Poté se hra vyrovnala, jenže v době, kdy se zdálo, že navrch pomalu začínají mít plavští, dvakrát z nenápadných akcí udeřila Krasejovka a předurčila tak prakticky obraz celého utkání. První úder přišel v 8. minutě, kdy po vhazování v útočném pásmu pohotově vypálil Z. Uhlíř a míček propadl Benešovi do sítě. Druhý gól padl o 5 minut později a postaral se o něj Ferdan, který nahodil míček do skrumáže před brankou a míček skončil za Benešem, jenž přes clonící hráče nic neviděl.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný hokejbal se šancemi na obou stranách. Plavští se několikrát dostali do náporu, ve kterém visel gól ve vzduchu, vynikající domácí brankář Vojta ale kapitulovat nehodlal. Blízko ke snížení byl ve 28. minutě Bárta, jenže jeho střela z úhlu rozezvučela pouze tyčku. Hosté se své branky nakonec přece jenom dočkali. Stalo se tak ve 34. minutě, kdy přesilovkové obléhání domácí branky ukončil přesnou střelou z Tácha. O 2 minuty později ale odešel na trestnou lavici Trněný a i domácí přesilovku využili, když se trefil Z. Uhlíř. Další hřebíček do plavské rakve zarazil o 2 minuty později R. Uhlíř, který využil plavskou chybu ve středním pásmu a ze samostatného nájezdu i s notnou dávkou štěstí přidal čtvrtý gól Krasejovky.

Do závěrečné části tak plavští vstupovali s tříbrankovým mankem a celkem logicky se snahou vrhnout všechny síly do útoku, což se nakonec ukázalo jako vražedné. Hned ve 41. minutě se totiž po levém křídle protáhl Z. Uhlíř a křížnou střelou vymetl pavučinku v levém horním rohu Benešovy branky. A když o tři minuty později při hře třech proti třem plavští propadli ve středním pásmu a rychlý výpad bratří Uhlířů zakončil přesnou střelou R. Uhlíř, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Plavští se sice snažili, ve třetí třetině svého soupeře dokonce přestříleli, přesto tuto část prohráli 0:6. O tom, že výsledek bude pro hosty více než krutý, rozhodla poslední pětiminutovka, kdy domácí z rychlých protiútoků do rozhozené obrany přidali další 4 branky a stanovili konečné skóre 10:1.