Semifinále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "C" 2013/2014 - 1. utkání

06.04.2014 10:30 HBC PLAV - HC Krasejovka

Výsledek 3 : 3
Třetiny 0:0 2:3 1:0
Střely na branku 39:36 (14:8;11:14;14:14) Zásahy brankářů 33:36 (8:14;11:9;14:13)

19 PÁVEK Karel     -1

V prvním semifinálovém utkání nastoupili plavští hokejbalisté proti Krasejovce a sehráli s ní výborné utkání.

V první vyložené šanci se hned po několika odehraných sekundách objevil hostující R. Uhlíř, naštěstí pro domácí ale mířil těsně vedle. Poté převzali iniciativu plavští, kteří se na svého soupeře vrhli jak hladoví vlci, nenechali mu ani kousek prostoru a první třetinu tak herně ovládli. To, že na ukazateli skóre stále svítily dvě nuly, měl na svědomí hlavně hostující brankář Vojta.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Hned v její první minutě proklouzl pro pravém křídle Z. Uhlíř, Beneš jeho nájezd nejprve zlikvidoval, ale odražený míček se jakýmsi záhadným způsobem dostal do sítě. Hosty tento gól povzbudil, a tak to byli oni, kdo několikrát nebezpečně zahrozil. Poté zase přidali plavští a výsledkem byl vyrovnávací gól, o který se po přihrávce Z. Tácha z rohu hřiště postaral před brankou důrazný Maurer. I nadále jsme byli svědky výborného hokejbalu s obrovským nasazením. Přestože se šance střídaly na obou stranách, dvakrát za sebou udeřili hosté. Stalo se tak vždy poté, co plavští nedokázali dostat míček z obranného pásma a hráči Krasejovky tento krátkodobý plavský výpadek rychle potrestali. Naštěstí pro domácí vzápětí hosté faulovali, v přesilové hře na modré napřáhl Trněný a míček se zatřepetal v síti. Po dvou třetinách tak domácí prohrávali těsně 2:3.

Závěrečná třetina se rozkouskovala řadou vyloučení. Obě mužstva si tak vyzkoušela hru v početní převaze, v oslabení i v rozvnovážném stavu tři proti třem. Domácí nakonec jednu přesilovku dokázali využít. Stalo se tak ve 48. minutě, kdy Trněného střelu dorazil důrazný Z. Tácha. Obě mužstva pak měla několik dobrých šancí strhnout vedení na svou stranu, ale brejk bratří Uhlířů ve vlastním oslabení zastavil ofsajd a v ostatních případech byli na místě pozorní brankáři. Na skóre se tak už nic nezměnilo a vyhlídky pro odvetu jsou tak pro obě mužstva stejné.