1. liga AHbK skupina "A" 2013/2014 - 5. kolo

20.10.2013 10:30 HC Samson - HBC PLAV

Výsledek 4 : 6
Třetiny 1:3 0:1 3:2
Střely na branku 28:42 (6:13;7:17;15:12) Zásahy brankářů 36:24 (10:5;16:7;10:12)

19 PÁVEK Karel 1 1 0   -

V 5. kole 1. ligy AHbK - skupiny "A" nastoupili plavští hokejbalisté proti Samsonu a byli jednoznačnými papírovými favority.

Roli favorita také začali velmi rychle potvrzovat. Už ve 2. minutě si na přihrávku Z. Táchy naběhl Pávek a plavští vedli. V 8. minutě vyslal Srbený spíše jen propagační střelu, tu ale tečoval jeden z domácích obránců a míček skončil za překvapeným brankářem Obložinským. O 3 minuty později vyslal M. Tácha do úniku Bartizala, ten svou akci zakončil střelou do víka a bylo to 0:3. V 15. minutě ale plavská obrana poněkud zaspala a do té doby dost neškodní domácí z brejku snížili.

V úvodu druhé části vystřelil Bartizal, Obložinský míček neudržel a ten se dokutálel za brankovou čáru. Hosté měli i nadále převahu, ale proti bojovným hráčům Samsonu jim chyběl moment překvapení. Když už se naskytla vyložená šance, byl na místě brankář Obložinský nebo v cestě stála tyčka, takže se na skóre dlouho nic neměnilo.

Ukazatel skóre se pohnul až ve 44. minutě, kdy se poněkolikáté uvolnil hbitý M. Tácha a na rozdíl předchozích akcí tentokrát zamířil přesně pod horní tyčku. Vzápětí plavští předvedli rychlou kombinační akci, na jejímž konci byl P. Lonsmín, který zvýšil na 6:1 pro hosty. Poté ještě Pávek střelou od modré málem přepůlil tyčku, to ale bylo pohříchu vše, co plavští hráči v utkání předvedli. Jejich výkon měl totiž značně klesající tendenci, což vycítili i bojovní domácí, kteří v závěru utkání třemi brankami zkorigovali skóre do pro ně určitě přijatelné podoby.