1. liga AHbK skupina "A" 2013/2014 - 1. kolo

21.09.2013 10:30 HBC PLAV - TJ Nové Vráto

Výsledek 7 : 3
Třetiny 4:0 0:1 3:2
Střely na branku 42:32 (16:10;10:8;16:14) Zásahy brankářů 29:35 (10:12;7:10;12:13)

B LONSMÍN Tomáš 2   2   -

K prvnímu utkání sezóny nastoupili plavští hokejbalisté proti tradičnímu soupeři z Nového Vráta.

Úvod utkání jednoznačně patřil domácím, kteří do něj vlétli jako uragán. Neuplynula ještě ani minuta a plavští vedli poté, co se po vyhraném buly Z. Táchy přízemní střelou trefil J. Tácha. Domácí pokračovali v náporu a v 5. minutě přidal jejich druhý gól Z. Tácha. Hostující obrana připomínala i nadále průchoďák, čehož využil o 2 minuty později ke vstřelení třetí branky M. Tácha. Drtivou desetiminutovku poté uzavřel čtvrtým gólem domácích Bartizal a hosté byli zralí na ručník. Poté tlak domácích přece jen ustal a ve druhé desetiminutovce si zachytal i plavský brankář Beneš. Protože všechny soupeřovy střely pokryl, skončila úvodní část výsledkem 4:0.

Druhá část byla na branky chudší, ale to neznamená, že by se na hřišti nic nedělo. Ve 24. minutě hráli domácí přesilovku a přestože ji sehráli výborně, skórovat nedokázali. Hostující brankář Dobrovolný se totiž rozchytal k výbornému výkonu a všechny šance plavských hokejbalistů zlikvidoval. Poté zase zvedli hlavu hosté a asfalt tak občas hořel i před Benešem. Hosté se nakonec prosadili ve 32. minutě, kdy předvedli patřičný důraz na brankovišti a snížili tak na 4:1.

Úvodní minuty závěrečné části patřili hokejbalistům z Nového Vráta, Beneš ale odolával a nechtěl dovolit zdramatizování utkání. Klid na plavské hole mohl vnést ve 46. minutě T. Lonsmín, který úspěšně zakončil přečíslení dva na jednoho a zvýšil na 5:1. Hosté ale vzápětí snížili, vycítili šanci, a tak stále bylo o co hrát. Závěrečná desetiminutovka pak přinesla hodně hektický hokejbal. Oba týmy se pouštěli do celkem bezhlavého útočení, což hlavně u domácích nebylo příliš taktické, a tak jsme sledovali hokejbal nahoru - dolů, při kterém se střídaly vyložené šance na obou stranách. Hosté jednu z nich v 54. minutě využili a přiblížili se na dostřel dvou branek. Drama odmítl T. Lonsmín, který se v 56. minutě prosmýkl po levém křídle a zvýšil na 6:3. Hosté se ale nehodlali vzdát, a přestože prohrávali o 3 branky, zkusili v posledních dvou minutách hru bez brankáře. Plavští se ale bez větších potíží ubránili a v závěrečné minutě navíc výsledek zpečetil střelou do prázdné branky Bartizal.