1. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" 2013/2014 - 7. kolo

09.03.2014 13:00 Flying Elephants - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 5
Třetiny 2:3 2:0 0:2
Střely na branku 41:38 (16:16;14:11;11:11) Zásahy brankářů 23:37 (13:14;11:12;9:11)

14 SOKOLÍK Miroslav     -2 2

Slunečné nedělní odpoledne patřilo dalšímu souboji hokejbalistů plavského "béčka" s mužstvem Flying Elephants.

Do utkání lépe vstoupili plavští, kteří šli do vedení ve 4. minutě, kdy Bárta nabil Kocourkovi a ten nekompromisně zavěsil. Oba hráči si navlas stejnou akci vzápětí zopakovali, tentokrát ale výborně zasáhl brankář Havel. Skóre se tak změnilo až v 8. minutě a to hned dvakrát. Nejprve naservíroval Jiříček míček Vazdovi, ten nezaváhal a vzápětí se přesnou střelou z voleje prosadil Novotný. Rychlé vedení jakoby plavské hráče poněkud ukolébalo a bojovní domácí toho rychle využili a dvěma góly se přiblížili na dostřel.

Druhá část patřila jednoznačně domácím. Plavští místy jen sledovali, jak dopadnou jejich přímočaré výpady a brankář Pivec si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Domácí byli za svou aktivitu odměněni ve 32. minutě, kdy Pivec neudržel střelu od modré a důrazní domácí vyrovnali. O tři minuty později si P. Tácha s Novotným vedle vlastní branky dávali přednost, míček nedokázal zalehnout ani Pivec a z následného zmatku "Elephanti" dokonali obrat ve vývoji skóre.

Do závěrečné třetiny vstoupili hosté se snahou co nejrychleji vyrovnat a to se jim také velmi rychle podařilo. Hned v první minutě našel Bárta Kopice, tomu sice míček nejprve uskočil, ale nakonec jej přece jen dokázal poslat do sítě. Vzápětí byl faulován Jiříček, v následující přesilovce Vazda šikovně uvolnil Bártu, ten zamířil přesně nad Havlovu vyrážečku a hosté rázem vedli. Tento gól se nakonec ukázal jako vítězný, protože domácí už odpověď nenašli a nedostali se ani k závěrečné power play. Plavští tak vybojovali těsné vítězství 5:4.