1. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" 2013/2014 - 5. kolo (dohrávka)

02.03.2014 09:15 Pink Panthers - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 7
Třetiny 2:4 1:1 1:2
Střely na branku 39:51 (11:14;16:19;12:18) Zásahy brankářů 44:35 (10:9;18:15;16:11)

A BENEŠ Ondřej     0 2

K dohrávce 5. kola nadstavbové skupiny "C" odcestovali plavští do Čejkovic, aby se utkali s mužstvem Pink Panthers.

Většina soubojů těchto soupeřů přinesla ofenzivní smršť a nejinak tomu bylo i tentokrát. Domácí se dostali do vedení v 6. minutě, ale v 8. už vedli hosté poté, co v 7. minutě nejprve vybojoval míček Bárta a sám svou akci zakončil vyrovnávacím gólem a o minutu později po Bártově přihrávce prostřelil domácího brankáře Kopic. Domácí se nechtěli nechat zahanbit a ve 12. minutě se po přesné střele pod horní tyčku dočkali vyrovnání. Gólové hody ale nekončily. Ve 14. minutě našel Kopic zpoza branky Bártu a ten pohotově vrátil vedení plavským hokejbalistům. Neméně pohotově si v 17. minutě počínal Kopic, jenž do sítě dorazil střelu P. Táchy odraženou od zadního mantinelu.

Ve druhé třetině gólové hody poněkud ustaly. Domácí se ve 25. minutě lehce dočkali snížení, když potrestali Pivcovo zaváhání při pokusu o rozehrávku. Více šancí bylo k vidění na druhé straně, ale brankář Holub se rozchytal k velmi dobrému výkonu. Zuby si na něm několikrát vylámal Jiříček, neupěl ani Kocourek a Kopic. A protože i Pivec na druhé straně už při žádné střele nezaváhal, skóre se dlouho neměnilo. Až ve 36. minutě uvolnil Kopic mezi kruhy číhajícího Bártu a ten střelou z voleje našel skulinku mezi brankářovými betony.

Řada šancí byla k vidění i v závěrečné části. Ve 48. minutě se domácí opět přiblížili na rozdíl jedné branky, když si nejprve zahráli biliár s Pivcovými tyčkami a poté přece jen dopravili míček do sítě. Další zdramatizování ale nepřišlo. V 53. minutě totiž Jiříček vyslal do sóla Kocourka a ten bekhendovým blafákem vstřelil šestý plavský gól. O 2 minuty později se před branku prodral Jiříček a podobným způsobem jako předtím Kocourek stanovil konečné skóre 4:7.