1. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" 2013/2014 - 3. kolo (dohrávka)

08.03.2014 14:15 HBC PLAV "B" - Flying Elephants

Výsledek 5 : 2
Třetiny 1:0 2:1 2:1
Střely na branku 42:26 (14:8;14:11;14:7) Zásahy brankářů 24:37 (8:13;10:12;6:12)

A LONSMÍN Pavel     -1

V dohrávce 3. kola nadstavby nastoupili plvští hokejbalisté proti mužstvu Flying Elephants.

První třetina nabídla hokejbal s řadou šancí na obou stranách. Hosté si několik šancí připravili hned v úvodu, kdy hráli přesilovou hru. Poté iniciativu převzali domácí a v 10. minutě šli do vedení poté, co P. Tácha sklepl míček na nabíhajícího Kocourka, který mířil přesně. Obě mužstva si pak vypracovala několik dalších příležitostí, ale oba brankáři byli pozorní.

Vyrovnání jsme se dočkali na začátku druhé části, kdy hosté sice pálili těsně vedle, míček odražený od zadního mantinelu se ale odrazil od Lonsmínovy nohy a skulinkou mezi Pivcovými betonem a tyčkou proklouzl do sítě. Hosté poté ještě několikrát zazlobili, jejich snaha ale gólový efekt neměla. Úřadovat tak začali zase domácí. V několika šancích nejprve neuspěl Vazda a Kocourek, aby se ve 34. minutě důrazný Vazda přece jen prosadil a domácí vedli. Ve 38. minutě vypálil F. Stehlík, k míčku vyraženému brankářem Havlem se prodral Jiříček a bylo to 3:1.

Závěrečná třetina jednoznačně patřila domácím. Hostům zřejmě poněkud došly síly, a tak bylo živo hlavně před Havlovou brankou. Hostující brankář odolával až do 52. minuty, kdy se před něj protáhl Jiříček a střelou pod vyrážečku nezavázal. V 58. minutě pak přišla plavská přesilovka, ve které se po rychlé kombinaci střelou do odkryté branky prosadil Vazda. Domácí se ke slovu dostali až v závěrečné minutě, kdy stanovili konečné skóre 5:2.