1. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" 2013/2014 - 1. kolo

25.01.2014 09:15 HBC PLAV "B" - Pink Panthers

Výsledek 13 : 6
Třetiny 3:0 4:3 6:3
Střely na branku 46:42 (17:15;12:15;17:12) Zásahy brankářů 36:33 (15:14;12:8;9:11)

A TRNĚNÝ Tomáš 1 5 8   -

V prvním kole nadstavbové skupiny "D" na sebe narazila dvě v základní části nejvíce bodující mužstva, hokejbalisté plavského "béčka" se střetli s mužstvem Pink Panthers a odehráli hodně útočně laděné utkání.

Úvod utkání se odehrál na poměrně kluzkém povrchu a to viditelně více svědčilo domácím. Ti se také poměrně rychle dostali do vedení. Stalo se tak ve 4. minutě, kdy Jiříčkovu individuální akci zakončil Vazda. V 8. minutě vznikl před hostující brankou slušný závar a posledním, kdo se dotkl míčku, než se dokutálel za brankovou čáru byl M. Tácha. Ve 14. minutě vypálil švihem Jiříček a domácí vedli 3:0. I hosté měli v úvodní části několik více než dobrých šancí, Pivce v domácí brance ale nepřekonali.

Co se jim nepovedlo v úvodní části, to se jim podařilo v nástupu do části druhé. Hosté se prosadili hned v 15. vteřině druhé části a než se domácí vzpamatovali, inkasovali znovu. O minutu později ale hostujícího brankáře překvapil rychlým a nečekaným švihem Jiříček a zvýšil na 4:2. Přestřelka pokračovala a hosté se v 25. minutě trefili přímo z buly. Divoký začátek druhé třetiny ukončil v 27. minutě Kopic, který v přesilovce zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře. Poté se hra poněkud uklidnila a na další gól jsme si museli počkat až do 35. minuty, kdy další přesilovku využil opět Kopic. O poslední gól druhé části se postaral M. Tácha, který využil dálnice ve středu hostující obrany.

Pořádná kanonáda pokračovala i v závěrečné části. Ve 44. minutě procedil míček do sítě Novotný, ve 47. minutě pak domácí ukázkově sehráli přečíslení tři na dva a Kopic završil hattrick. O minutu později se po levém křídle prohnal Trněný a zakulatil skóre na deset. Gólové hody ale ani zdaleka nekončili. V 50. a 52. minutě se před brankou dvakrát prosadil důrazný Vazda a rovněž završil hattrick. Poté ke slovu přišli hosté, kteří v 56. minutě vstřelili dvě slepené branky. V 58. minutě se hattricku dočkal i M. Tácha, poslední slovo ale patřilo hostujícím hráčům, kteří v 59. minutě stanovili konečné skóre 13:6.