5 SRBENÝ Tomáš     1   - 97 MAURER Ondřej 2   2 2
9 ŠÍVR Jan   1 2   - 99 TÁCHA Zdeněk   1 0
18 LONSMÍN Pavel     1   -
19 PÁVEK Karel 1   0   -

V posledním kole základní části extraligy narazili plavští hokejbalisté na soupeře z nejtěžších, a to na Čejkovice. Ve hře bylo první místo po základní části.

Plavští začali velmi dobře. Ze zabezpečené obrany vyráželi na zteč a hned v úvodu několikrát prověřili brankáře Šrámka. Nejnebezpečnější byla střela P. Lonsmína, kterou hostující brankář zastavil špičkou betonu. Poté o sobě dali vědět i hosté, kteří ze své první nebezpečné akce tečovanou střelou trefili tyčku. Několik dalších střel poté pochytal plavský brankář Beneš a několik dalších projektilů zasvištělo těsně okolo tyček jeho branky. V 11. minutě přišla přesilovka domácích a v jejím závěru dopravil M. Tácha míček do sítě. Rozhodčí ale krátce předtím přerušili hru, takže branka nemohla být uznána.

I druhá třetina přinesla oboustranně kvalitní hokejbal. Obě mužstva hrála pozorně v obraně, o vzruch před oběma brankami přesto nouze nebyla. První branky jsme se dočkali ve 27. minutě a postaral se o ni Maurer, který se po přihrávce od M. Táchy dostal před branku a bekhendovým blafákem rozvlnil síť. Ve 37. minutě na modré napřáhl Pávek, míček prosvištěl houštinou těl a domácí vedli 2:0. Hosté poté přidali a ve 39. minutě se po nepřehledné situaci před Benešem dočkali kontaktního gólu. V závěru třetiny nechybělo mnoho M. Táchovi, aby trefil odkrytý levý horní roh hostující branky a vzápětí rychlý protiútok na druhé straně hasil nedovoleným zákrokem Maurer, takže do závěrečné části vstupovali domácí v oslabení.

Hosté v přesilovce roztočili nebezpečný kolotoč, nakonec se dostali k jedné nebezpečné střele, proti které se bleskovou lapačkou vytáhl Beneš. V dalších minutách jsme viděli čejkovickou snahu o vyrovnání, domácí ale výborně bránili, důležité bylo, že neprohrávali ani osobní souboje, při každé příležitosti vyráželi do protiútoků a dokázali být i nebezpeční. Svůj výborný výkon nakonec korunovali v 55. minutě třetím gólem poté, co se z rohu uvolnil M. Tácha, natlačil se mezi kruhy a zamířil přesně. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku, dvě minuty před koncem odvolali brankáře a nadechli se k závěrečnému náporu. Jejich důraz a tlak do branky nakonec 40 sekund před koncem přinesl úspěch v podobě snížení. Další zdramatizování ale domácí nepřipustili, důrazní M. Tácha s Maurerm zabojovali ve středním pásmu a Maurer poslal míček do opuštěné branky. Plavští se tak podruhé v historii mohou radovat z prvenství v základní části extraligy.