41. Maurer Z. Tácha, M. Tácha 1:6 Přesilovka

7 BARTIZAL Martin     1   - 97 MAURER Ondřej 1   1
18 LONSMÍN Pavel 1 2 5   - 99 TÁCHA Zdeněk 3 4 5
19 PÁVEK Karel 1 3 5   -
B KOPIC Petr 1   1   -

V 17. kole Extraligy AHbK nastoupil HBC Plav proti Huricanu. Obě mužstva se musela obejít bez několika hráčů základní sestavy, ale zatímco plavští mohli sestavu doplnit o hráče "béčka", Hurican kam sáhnout do rezervy neměl a musel tak nastoupit ve značně okleštěném složení.

Podle toho také vypadal obraz hry. Plavští od úvodního buly dobývali soupeřův obranný val a stejně jako ve včerejším utkání proti Rebelům se notně trápili v koncovce. Přestože většina střel končila na výborně chytajícím Sochackém, dva míčky si cestu do sítě nakonec našly. V 5. minutě mířil přesně z mezikruží Pávek a v 8. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty Z. Tácha. I domácí občas vyráželi k rychlým protiútokům, do úspěšného konce ale žádný nedotáhli.

Druhou třetinu začal přesnou střelou od modré P. Lonsmín, poté ale pokračovalo plavské trápení. Ve 26. minutě přece jen Huricanu vyšel jeden z brejků a Beneš tak přišel o čísté konto. V dalších minutách jsme byli svědky plavského náporu, ale Sochackého branka  jako by byla zakletá. Ve velkých šancích neuspěl ani M. Tácha ani Maurer a neujalo se ani několik Bartizalových střel od modré. Gólů jsme se nakonec přece jen dočkali v závěru druhé třetiny. Nejprve se bekhendovým blafákem pod padajícím brankářem prosadil J. Tácha a vzápětí přihrávku M. Táchy zpoza branky přetavil v pátý plavský gól Kopic.

Současně se závěrem druhé třetiny přišlo jediné vyloučení a hosté přesilovku v úvodu závěrečné části rychle využili, když kombinaci M. Táchy a Z. Táchy zakončil pohotovou střelou Maurer. V dalších minutách jsme opět viděli souboj plavských hráčů s domácím brankářem Sochackým a v drtivé většině byl vítězem právě domácí brankář. Výjimkou byly pouze dvě střely Z. Táchy, které se postaraly o konečné skóre 1:8.