5 SRBENÝ Tomáš     -1   - 68 TÁCHA Matěj 3   0 2
8 TRNĚNÝ Tomáš   2 0   - 97 MAURER Ondřej     -1 2
18 LONSMÍN Pavel     -2   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 2 0 2
19 PÁVEK Karel   2 -1 2 -

V dohrávce 16. kola Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu HC Rebels. Čejkovičtí "Rebelové" do Plava přijeli ve značně nekompletním složení, přesto plavské hráče notně potrápili a nebyli daleko od bodového zisku.

Od úvodního buly bylo zřejmé, jakým směrem se bude utkání ubírat. Hosté se zatáhli do hluboké defenzívy a domácí marně hledali okénko, kterým by dokázali ohrozit soupeřovu branku. Hosté trpělivě vyčkávali na svou šanci a ta přišla v 6. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Maurer. Dlouho se na ní ale neohřál, protože hned na začátku přesilovky napřáhl Brož a jeho projektil zamířil do levého horního růžku Benešovy branky. Plavští mohli vyrovnat ve 12. minutě, kdy hráli přesilovku, Maurerově pohotové střele ale vystavil hostující brankář bravurní semafor. V závěru přesilovky mohli domácí naopak inkasovat, samostatný nájezd hostujícího hráče naštěstí pro ně Beneš zlikvidoval. V závěru třetiny ještě Pávek rozezvučel horní tyčku hostující branky, na skóre se ale nic nezměnilo.

I druhá třetina dlouho přinášela podobný obrázek jako třetina úvodní. Domácí marně dobývali soupeřův obranný val, hosté si počkali na svou příležitost, která přišla ve 27. minutě a po střele mezi Benešovy betony to rázem bylo 0:2. Domácí bojovali dál a jejich šance přišla ve 32. minutě, kdy jeden z hostujících hráčů způsobil vysokou holí krvavé zranění Maurerovi a inkasoval čtyřminutový trest. A domácí v dlouhé přesilovce konečně skórovali a to hned dvakrát. Nejprve se před brankou prosadil M. Tácha a poté přesnou střelou z pravé strany Z. Tácha vyrovnal.

Dalších branek jsme se ve druhé části nedočkali a tak závěrečná třetina začínala za nerozhodného stavu 2:2. I nadále jsme viděli marné dobývání hostující branky. Plavští se nakonec dočkali v další přesilovce, kdy Trněný našel před brankou M. Táchu a ten z blízka mířil "do víka". Domácí radost ale trvala pouze minutu. To opět napřáhl hostující kanonýr Brož a bylo znovu vyrovnáno. Další šance domácích přišla v 56. minutě, kdy Cepák zvedl míček ze země a zahodil jej, za což logicky obdržel trest za zdržování hry. Domácí v přesilovce opět přiložili pod kotel a na konci přesilovkového zámku byl stejně jako předtím M. Tácha, který vstřelil vítězný gól. V čase 58:47 pak přišla pro hosty velká šance na vyrovnání, neboť na trestnou lavici usedl Z. Tácha. Hosté navíc odvolali brankáře a hráli tak přesilovku pět na tři. V ní si vytvořili nebezpečný závar, který skončil dalšími tresty. Závěr utkání už domácí zvládli, podařilo se jim vyhodit, poslední sekundy odehrát v útočném pásmu a vybojovat tak cenné vítězství.