21.04.2013 10:30 HBC PLAV - HBC Ryzab Group

Výsledek 2 : 3
Třetiny 1:0 0:3 1:0
Prodloužení 0:1
Střely na branku 32:22 (13:6;5:10;13:5;1:1) Zásahy brankářů 18:30 (6:12;7:5;5:12;0:1)

19 PÁVEK Karel 1   -2   - 7 BARTIZAL Martin     0 2

Odvetné utkání semifinále play off se plavským hokejbalistům nevydařilo a po prohře v prodloužení se musejí spokojit s utkáním o 3. místo.

Plavští přitom do zápasu vstoupili dobře a první třetina přinesla podobný obrázek jako jsme viděli v prvním utkání. V 10. minutě otevřel skóre pohotový J. Tácha a domácí měli i další šance. J. Táchovi a Maurerovi ale při dorážkách chybělo několik centimetrů a Šívrova tvrdá střela skončila na horní tyčce.

V úvodu druhého dějství přišlo plavské zaváhání po vhazování před vlastní brankou, toho okamžitě využil Král a bylo vyrovnáno. Poté jsme opět viděli několik šancí domácích. Několik střel ale zlikvidoval pozorný brankář Studnička a Trněného pokus zastavila tyčka. Udeřilo tak na straně druhé. Domácí nedokázali vyhodit míček z obranného pásma a důrazný Mrázek v závaru před Benešem dotlačil míček do sítě. Další úder přišel o 3 minuty později, kdy v Benešově síti skončila Čermákova střela od modré.

Do závěrečné části tak domácí vstupovali s dvoubrankovým mankem a s usilovnou snahou o vyrovnání. Naráželi ale na pozornou soupeřovu obranu. Hosté hru navíc šikovně hru kouskovali a plavští se tak do potřebného tempa dostávali jen hodně těžko. Určitá šance přišla v 59. minutě, kdy byl počtvrté v utkání vyloučen hostující Lenc. Domácí se nejprve snažili o zkorigování, ale v závěrečných vteřinách, kdy bylo zřejmé, že na případné vyrovnání už nebude čas, chtěli změnit taktiku a podržet míček na svých holích, aby se část přesilovky přinesla do prodloužení. O míček ale nakonec přišli a hosté si vstřelili vlastní branku.

Do prodloužení tak obě mužstva vstupovala v plném počtu. K první akci se sice dostali domácí, ale hned v zápětí přišel rozhodující úder na druhé straně. Míček se totiž dostal před Benešovu branku, kde důrazný Král přetlačil plavské obránce a rozhodl o tom, že do finále postupuje mužstvo Ryzab Group.