60. M. Tácha Pávek, Z. Tácha 2:5 Power play

5 SRBENÝ Tomáš     0   - 97 MAURER Ondřej     -1
9 ŠÍVR Jan     0  2 - 99 TÁCHA Zdeněk 1 2 2 2
18 LONSMÍN Pavel 3 1 3   -
19 PÁVEK Karel   1 3   -

K prvnímu utkání semifinále play off Extraligy AHbK odcestovali plavští hokejbalisté na Dobrou Vodu, kde se utkali s mužstvem HBC Ryzab Group a nastoupili v osvědčené sestavě z minulých utkání.

Utkání začalo poměrně opatrně. Ani jedno z mužstev viditelně nechtělo chybovat, mírně aktivnější ale byli běhavější hosté. Jejich aktivita také brzy přinesla ovoce. V 11. minutě našel Z. Tácha přihrávkou napříč útočného pásma P. Lonsmína a bylo to 0:1. Stejná dvojice měla prsty i ve druhém gólu, který padl o 5 minut později. To P. Lonsmín střílel těsně vedle a míček odražený od zadního mantinelu dopravil do sítě Z. Tácha. Ve 20. minutě přišlo vyloučení na obou stranách a hra 3 na 3 lépe svědčila hostům. Pět vteřin před koncem třetiny totiž vystřelil z ostrého úhlu P. Lonsmín a míček se zastavil až v síti.

Ve druhé části se dala očekávat zvýšená aktivita domácích, plavští jim toho ale mnoho nedovolili a navíc hrozili z rychlých protiútoků. Domácím se podařilo snížit v 31. minutě, kdy se po levé straně protáhl S. Havlín a po jeho přihrávce skóroval Král. Klid na plavské hole ale vzápětí vrátil výborně hrající P. Lonsmín, který se tentokrát zjevil až před soupeřovou brankou, usměrnil do sítě střílenou přihrávku J. Táchy a na hřiště mohla přistát čepice na znamení jeho hattricku. Plavští byli opět na koni a několik jejich dalších šancí musel pochytat brankář M. Havlín.

V závěrečné části jsme viděli podobný obrázek jako v prvních dvou třetinách. Domácí marně hledali klíč o odemknutí plavské obrany a hosté hru kontrolovali. Ryzab Group se nedokázal prosadit ani v přesilové hře, která přišla ve 45. minutě. V 54. minutě naopak faulovali domácí a protože vzápětí přidali další 2 nedovolené zákroky, mohli hrát plavští přesilovku až téměř do konce utkání. Drobnou komplikaci ale způsobilo vyloučení Šívra v 58. minutě, což znamenalo hru 3 na 3. Domácím se navíc vzápětí podařilo snížit a vycítili šanci. Odvolali brankáře a nasadili k power play 4 na 3. Hosté se ale ubránili a navíc vyslali do brejku M. Táchu, který do prázdné branky plavské vítězství pečetil.