58. M. Tácha Z. Tácha, Pávek 14:3 Přesilovka

5 SRBENÝ Tomáš 1 2 5   - 68 TÁCHA Matěj 4 2 4
8 TRNĚNÝ Tomáš   3 4   - 97 MAURER Ondřej 3   4
18 LONSMÍN Pavel 1 1 5   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 4 5
19 PÁVEK Karel 2 1 5   -

Ve 14. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Křenovicím a bez problémů potvrdili roli papírového favorita.

Hosté plavskému náporu dokázali odolávat do 6. minuty, kdy se před brankou prosadil důrazný Srbený. Když se vzápětí dvakrát prosadil dvacáté narozeniny slavící M. Tácha a vzápětí přidal čtvrtý gól Bartizal, bylo prakticky po zápase. Domácí pokračovali v náporu a brzy přidali další branky, když si drželi neuvěřitelnou padesáti procentní střeleckou úspěšnost. O branky se postarali v 10. minutě Maurer, ve 14. minutě J. Tácha a v 17. minutě znovu Maurer. V závěrečné minutě úvodní části se dočkali i hosté, kteří tak snížili na 7:1.

I druhá třetina patřila domácím. Ve 23. minutě završil hattrick Maurer a totéž se o dvě minuty později podařilo i M. Táchovi. Poté plavský brankostroj přece jenom ustal, i když šancí měli domácí i nadále požehnaně. Desátého gólu jsme se ale přece jenom dočkali. Stalo se tak ve 34. minutě a jeho autorem byl Pávek.

Ve 44. minutě hosté snížili, ale domácí rychle odpověděli po Pávkově střele. Poté pronikl soupeřovou obranou jako nůž máslem Z. Tácha a bylo to 12:2. Asistenci na tento gól si připsal brankář Beneš, který se v průběhu celého utkání snažil o dlouhé rozehrávky a jedna z nich nakonec znamenala gólovou přihrávku. Domácí i nadále útočili, ve 48. minutě ale zapomněli na zadní kolečka a hosté ze samostatného nájezdu snížili. Poslední dvě slova ale patřila domácím. V 54 minutě mířil přesně P. Lonsmín a gólový účet uzavřel v přesilovce svým čtvrtým zásahem M. Tácha. Plavští tak zvítězili jednoznačně 14:3.