Extraliga AHbK 2012/2013 - 11. kolo

19.01.2013 10:30 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek 3 : 21
Třetiny 0:6 2:5 1:10
Střely na branku 33:51 (12:17;14:13;7:21) Zásahy brankářů 30:30 (11:12;8:12;11:6)

19 PÁVEK Karel 1 3 6   -

V 11. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Krasejovce. Zatímco plavští nastoupili ve stejné a tedy prakticky kompletní sestavě stejně jako v minulém utkání, hráče Krasejovky asi hodně mrzelo, že bylo hřiště po sněhové nadílce uklizené a že se mohlo hrát, postrádali totiž svou oporu brankáře Vojtu.

Hosté této situace využili velice rychle. Už ve 2. minutě tečoval střelu P. Lonsmína Z. Tácha a otevřel skóre. Než se domácí vzpamatovali, přidal dvě branky M. Tácha a hosté vedli 3:0. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat. V 10. minutě mířil přesně J. Tácha a poté přidali dva slepené góly P. Lonsmín a Trněný. Poté zvýšili obrátky i domácí a k několika střelám se prodral i do té doby dobře hlídaný kanonýr Z. Uhlíř, Beneš v plavské brance byl ale pozorný.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek jako třetina úvodní. V její 2. minutě zvýšil J. Tácha na 7:0 pro hosty a přicházely i další šance. Plavští ale pod dojmem jasného vedení občas příliš vymýšleli a tak z protiútoků několikrát zahrozila Krasejovka. Gólová stavidla se nakonec uvolnila ve 28. minutě, kdy na 8:0 pro hosty zvyšoval J. Tácha. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 30. minutě mířil přesně Maurer, o 2 minuty později využil přesilovku P. Lonsmín a ve 34. minutě přidal Bartizal už jedenáctý plavský gól. Poté přišla ke slovu i Krasejovka, která ve 35. minutě ukončila 98 minut trvající neprůstřelnost brankáře Beneše. V závěru třetiny ještě snížil Z. Uhlíř na 2:11, plavským hráčům to asi ale příliš nevadilo.

Závěrečná třetina přinesla neuvěřitelnou gólovou smršť. Domácí poněkud rezignovali a hosté tak stříleli jednu branku za druhou. Za zmínku stojí, že svůj premiérový hattrick v kariéře zaznamenal P. Lonsmín a skóre se nakonec vyšplhalo na neuvěřitelných 3:21.