Extraliga AHbK 2012/2013 - 4. kolo

27.10.2012 10:30 HBC PLAV - SK Dobrá Voda

Výsledek 10 : 5
Třetiny 4:1 4:3 2:1
Střely na branku 41:32 (17:10;11:11;13:11) Zásahy brankářů 27:31 (9:13;8:7;10:11)

68 POSTL Josef   3 3   -

Poslední říjnovou sobotu změřila síly mužstva Plava a Dobré Vody. Po souboji "B" mužstev proti sobě nastoupila i obě "áčka".

V nevlídném počasí začali lépe plavští, kteří šli zásluhou Z. Táchy do vedení hned v 1. minutě. V 9. minutě našel M. Tácha za hostujícím brankářem volný míček, pohodlně jej doklepl do sítě a bylo to 2:0. Dalších branek jsme se dočkali v závěru třetiny. V 16. minutě zakončil akci Postla s M. Táchou Maurer a v 18. minutě zamířil pod horní tyčku J. Tácha. Poté se po střele od modré dočkali i hosté. První třetina tak skončila 4:1.

Od druhé třetiny začalo vydatně pršet, což pohlednému hokejbalu příliš nesvědčilo. Přihrávky se na mokrém povrchu značně zpomalovaly, a tak jsme byli svědky řady nepřesností. Přesto jsme se dočkali gólových dostihů. Ve 23. minutě zakončoval do prázdné branky M. Tácha, ve 27. minutě po plavské chybě ve středním pásmu ze samostatného nájezdu odpověděli hosté. Ve 31. minutě vypálil od modré Maurer a jeho projektil zamířil přesně pod vyrážečku hostujícího brankáře. Poté dvakrát skórovali hosté, ale účet druhé části uzavřel v přesilové hře tvrdou střelou Pávek.

I závěrečná část probíhala za hustého deště a terén byl čím dál těžší. K vidění byla opět řada nepřesností, ale došlo i na několik pěkných akcí. Jednu z nich zakončil do prázdné branky Srbený a domácí vedli 9:4. Hosté odpověděli v 50. minutě, kdy Benešovi vypadl nahozený míček a dorážející útočník měl snadnou úlohu. Vzápětí mohl přidat desátý gól Postl, míček se ale za brankovou čáru dostal až po hvizdu rozhodčích. Desátý gól tak vstřelil až v 55. minutě Pávek, když využil vyhrané vhazování Z. Táchy. "Vodní bitva" tak skončila poměrně divokým výsledkem 10:5.