Extraliga AHbK 2012/2013 - 3. kolo

21.10.2012 11:45 TJ Nové Vráto  - HBC PLAV

Výsledek 3 : 9
Třetiny 0:4 1:2 2:3
Střely na branku 29:46 (12:17;8:15;9:14) Zásahy brankářů 37:26 (13:12;13:7;11:7)

68 POSTL Josef 1   6   -

Ve 3. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Novému Vrátu a protože se střetla dvě dosud neporažená mužstva, dal se očekávat kvalitní hokejbal.

A toho jsme se opravdu dočkali. Utkání začalo v obrovském tempu, z čehož profitovali hosté. Skóre otevřel už ve druhé minutě M. Tácha, který se dostal za záda domácí obrany a blafákem pod padajícím brankářem otevřel skóre. O 2 minuty později přidal důrazný Bartizal druhý gól a v 6. minutě to po další přesné střele M. Táchy bylo 3:0 pro plavské hokejbalisty. Po tomto drtivém plavském úvodu o sobě dali vědět i domácí, ale Charváta ve vyložené šanci vychytal Beneš a stejně dopadl i hbitý Maurenz. Skóre se tak opět měnilo na druhé straně. Stalo se tak ve 13. minutě, kdy se po levém křídle protáhl Maurer, zpětnou přihrávkou našel Postla a ten mířil přesně nad lapačku brankáře Dobrovolného.

V úvodu druhé části odešel na trestnou lavici Trněný a domácí Frydrychovou zásluhou přesilovku rychle využili. Poté přišlo vyloučení i na druhé straně. Plavští při přesilovce svého soupeře ostřelovali jak Němci Stalingrad, ale skórovat se jim podařilo až těsně po jejím skončení. Úspěšným střelcem byl Pávek, který našel skulinku mezi Dobrovolného betony. Brankář Dobrovolný se při tomto zákroku zranil, a tak bylo utkání na několik minut přerušeno, aby mohl být ošetřen. Po opětovném zahájení hry přidal šestou branku Bartizal, jehož nahození mířící nad branku si Dobrovolný srazil lapačkou za svá záda sám. Poté zběsilé tempo přece jen poněkud opadlo a tak se až do konce druhé části nic významného neudálo.

Góly začaly padat až ve třetím dějství. Ve 44. minutě zaútočil Pávek, nabil na volej rozběhnutému Bartizalovi a ten z Dobrovolného branky vyhnal všechny pavouky. Podobně přesnou střelou se ve 48. minutě prezentoval i domácí Maurenz, který tak snížil na 2:7, nicméně hru kontrolovali hosté. V 53. minutě zaskočil Dobrovolného střelou z úhlu Trněný a o minutu později zvýšil M. Tácha "baseballově" na 9:2 pro hosty. V závěru se korigující branky dočkali i domácí, když se v přesilovce přesnou tvrdou střelou prosadil Čada. V utkání, které se muselo líbit, tak zvítězili plavští 9:3.