I. liga AHbK 2012/2013 - 20. kolo

23.03.2013 09:15 HBC PLAV "B" - HC Samson

Výsledek 4 : 2
Třetiny 0:1 2:1 2:1
Střely na branku 36:32 (10:12;14:8;12:12) Zásahy brankářů 30:32 (11:10;7:12;12:10)

12 STEHLÍK David     -1 4

V posledním kole základní části I. ligy nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Samsonu a do utkání vstupovali jako již jistý vítěz základní části.

Možná pod dojmem toho, že o nic nejde, a také asi i díky tomu, že se většina hráčů dostavila těsně před úvodním buly a nestačila se pořádně rozcvičit, začali domácí hodně vlažně, takže více vzruchu bylo před domácím brankářem Pivcem. Domácí se rozkoukali až kolem desáté minuty, kdy se v několika nadějných šancích zjevil Matuschka, brankáře Obložinského ale nepřekonal. Do vedení tak šli po vyhraném vhazování v útočném pásmu a přesné střele od modré hosté.

Ve druhé části domácí přece jen přidali a ve 28. minutě přišlo vyrovnání poté, co Matuschka vysunul Kopice a ten forhendovým blafákem rozvlnil síť. Ve 33. minutě se mezi kruhy zjevil osamocený Vazda a přesnou střelou strhnul vedení na stranu domácích. Domácí byli při chuti, vzápětí předvedli pěknou kombinační akci, ale P. Tácha Obložinského nepřekonal. Jejich rozlet pak zastavilo vyloučení F. Stehlíka, hosté svou přesilovku využili a vyrovnali.

Do závěrečné části jsme tak vstupovali za nerozhodného stavu 2:2. Vítězné branky jsme se dočkali ve 47. minutě, kdy Matuschka dlouhou přihrávkou vyslal na zteč P. Táchu, ten se výborně uvolnil a nedal Obložinskému šanci. Hosté poté bojovali o vyrovnání, šance ale měli i domácí. V poslední minutě hosté odvolali brankáře, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak, tyčku prázdné branky přes celé hřiště nejprve trefil P. Tácha, další hostující protiútok zachytil ve středním pásmu Kopic a do prázdné branky zpečetil plavské vítězství.