I. liga AHbK 2012/2013 - 19. kolo

16.03.2013 09:15 SK Včelná - HBC PLAV "B"

Výsledek 3 : 8
Třetiny 1:2 0:4 2:2
Střely na branku 34:43 (13:11;10:18;11:14) Zásahy brankářů 35:31 (9:12;14:10;12:9)

12 STEHLÍK David     2   -

V předposledním utkání základní části I. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné.

A začali dobře. Úvodní nápor sice patřil domácím, takže první 3 zákroky si připsal plavský brankář Beneš, ve 2. minutě ale vyrazil na zteč Jiříček, protáhl se po levém křídle a první střelou na domácí branku otevřel skóre. V 7. minutě sehráli hosté výborně přečíslení 3 na 2 a z druhé vlny nabíhající Novotný zvýšil na 2:0. Toto skóre vydrželo až do závěru první třetiny, kdy nejprve hráli přesilovku plavští, v jejím závěru ale hasil rychlý protiútok nedovoleným zákrokem Kopic, takže přesilovku hráli domácí a přesnou střelou ji využili.

Druhá třetina probíhala v režii plavských hokejbalistů. Ve 22. minutě vystihl soupeřovu rozehrávku P. Tácha a střelou, kterou ještě tečoval jeden z domácích obránců zvýšil na 3:1 pro hosty. Ve 32. minutě se před branku probil Jiříček a bylo to 4:1. A o minutu později se své druhé branky v utkání dočkal P. Tácha, když do sítě dorazil svou vlastní střelu. Ve 37. minutě v přesilovce uvolnil Kopic P. Táchu a jeho střelu uklidil do sítě svým třetím gólem Jiříček.

V závěrečné třetině se hra zase víceméně vyrovnala, gólu se ale opět dočkali hosté. Matuschka sice nejprve vyprášil pouze Nejedlého betony, poté ale obkroužil branku a jeho akci dokončil Kopic. V 51. minutě domácí snížili a dokázali si vypracovat i několik dalších nebezpečných závarů. Po jednom z nich ale Jiříček vyslal do sóla Vazdu a skóre se tak měnilo na druhé straně. V závěru utkání ještě odešel na trestnou lavici Jiříček, domácí přesilovku těsně před koncem využili a snížili tak na konečných 3:8.