Play off I. ligy AHbK 2012/2013 - 2. čtvrtfinále

13.04.2013 09:00 HBC PLAV "B" - HC Samson

Výsledek 6 : 1
Třetiny 2:1 2:0 2:0
Střely na branku 47:40 (15:16;17:13;15:11) Zásahy brankářů 39:41 (15:13;13:15;11:13)

19 VAZDA Radek   1 4

V odvetě čtvrtfinále play off I. ligy AHbK sehráli plavští hokejbalisté se Samsonem poměrně zajímavý souboj. Hosté se předvedli jako velmi bojovný tým, domácí ale byli "hokejbalovější" a zaslouženě zvítězili.

V úvodním dějství jsme viděli celkem útočný hokejbal a brankáři se rozhodně nenudili. Hned v první minutě olízla tečovaná střela tyčku Pivcovy branky a vzápětí zamířil do tyčky i plavský Vazda. Na první gól jsme si museli počkat do 8. minuty, kdy Novotný vyslal na zteč Matuschku a ten nadvakrát otevřel skóre. O minutu později bylo vyrovnáno. Na jedné straně nejprve v dobré pozici mířil mimo tři tyče Kopic a z protiútoku dotlačil míček za Pivcova záda Fošum. Vedení mohl domácím vrátit v 15. minutě Novotný, jeho střelu ale zastavila tyčka. Novotný si spravil chuť o 2 minuty později, kdy si naběhl na Kopicovu přihrávku zpoza branky a mířil přesně.

I ve druhé části jsme viděli útočný hokejbal. Ze spousty šancí na obou stranách se ujaly dvě. Ve 25. minutě se na levé straně uvolnil M. Tácha a milimetrově přesnou střelou našel místo nad ramenem brankáře Obložinského. Ve 36. minutě se pak projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Na jedné straně hosté v obrovské šanci neuspěli a z protiútoku se z dorážky prosadil před brankou nehlídaný Jiříček.

I v závěrečné části byla k vidění spousta vzruchu před oběma brankami. Do černého ale opět mířili pouze domácí. Ti v 52. minutě sehráli oslabení tak, že soupeři nejenže nepůjčili míček, ale navíc přidali svou pátou branku. Jejím autorem byl M. Tácha. Posledního gólu jsme se dočkali v 56. minutě, kdy F. Stehlík vyslal do sóla Jiříčka a ten se nemýlil. Hosté až do poslední minuty bojovali alespoň o zkorigování výsledku, brankáře Pivce ale překonali pouze po zásahu vysokou holí, takže branka nemohla být uznána. Plavští tak zvítězili 6:1 a postoupili do semifinále.