I. liga AHbK 2012/2013 - 18. kolo

09.03.2013 14:15 HBC PLAV "B" - TJ Lafeta

Výsledek 7 : 4
Třetiny 2:0 3:1 2:3
Střely na branku 38:33 (9:11;11:10;18:12) Zásahy brankářů 29:36 (10:8;10:11;9:17)

10 MATUSCHKA Petr 1 1 2

Ve šlágru 18. kola I. ligy AHbK nastoupilo plavské "béčko" proti Lafetě a v jejich dresu se objevil i navrátilec z hostování v mužstvu HC Hurican Jan Šívr.

Lafeta sice nastoupila bez nejproduktivnějšího hráče I. ligy Vostrackého, přesto začala obrovským náporem. V prvních dvou minutách musel pětkrát zasahovat Pivec v plavské brance a nejednalo se rozhodně o žádné lehké zahřívací zákroky. Domácí tento drtivý nástup hostů přežili a poté otěže hry začali přebírat sami. Ve 12. minutě se dostali do vedení poté, co Kopic vyhrál buly a Novotného mohutný nápřah rozvlnil síť. O 3 minuty později uvolnil Jiříček F. Stehlíka a ten zamířil přesně do pravého horního růžku domácí branky.

I začátek druhé části patřil domácím. Ve 27. minutě Šívr posunul míček na Kopice a ten střelou pod horní tyčku zvýšil na 3:0. Další branky jsme se dočkali ve 34. minutě a postaral se o ni důrazný Matuschka, který se nejlépe zorientoval ve schrumáži před brankou. O 2 minuty později se svého úspěchu dočkali i hosté poté, co Pivec střelu vyrazil pouze nad sebe a míček nakonec doskákal za brankovou čáru. Klid na plavské hole vrátil hned v dalším střídání Vazda, který hostujícího brankáře překonal překvapivou bekhendovou střelou.

Dalších branek jsme se dočkali hned v úvodu závěrečné třetiny. Nejprve Novotný dlouhým pasem vysunul Šívra a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil a ve 43. minutě lehce skóroval Vazda, když zachytil brankářovu rozehrávku a pohodlně uklidil míček do prázdné branky. Ve 48. minutě hráli domácí přesilovku, v jejím závěru ale nechali uniknout Vostrackého st. a ten si ze samostatného nájezdu věděl rady. Další kosmetické úpravy skóre jsme se dočkali v závěrečných minutách. V 57. minutě se opakovala situace z prvního gólu Lafety, kdy míček přeplachtil Pivce a v 59. minutě domácí podcenili odražený míček a hosté upravili skóre na konečných 7:4.