I. liga AHbK 2012/2013 - 16. kolo

16.02.2013 09:15 HBC PLAV "B" - Rapid-Stoupa

Výsledek 2 : 4
Třetiny 1:1 0:0 1:3
Střely na branku 38:33 (9:11;11:10;18:12) Zásahy brankářů 29:36 (10:8;10:11;9:17)

14 SOKOLÍK Miroslav     1

V 16. kole I. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu Rapid-Stoupa a sehráli s ním dramatický souboj s poněkud nešťastným koncem.

Úvodní třetina přinesla vyrovnaný hokejbal, ve kterém poměrně dlouho kralovaly obrany v čele s oběma brankáři. Plavští bez větších problémů ubránili soupeřovu přesilovku, ale ve 12. minutě po nenápadné střele, která Pivcovi propadla pod rukou inkasovali. Rychlou odpověď si o minutu později připravil důrazný M. Tácha. A protože jiný míček do sítě ani na jedné straně nepronikl, skončila první třetina nerozhodně 1:1.

Ve druhé třetině přišly 3 přesilovky hostujícího mužstva, domácí v čele s Pivcem ale bránili pozorně. Při rovnovážném stavu měli mírně navrch plavští, ale i hostující brankář Schmied byl ve všech případech pozorný. V závěru třetiny byl blízko vedoucího gólu Kopic, jeho střelu ale Schmied ramenem nadzvedl a míček obloučkem přistál pouze na brance.

Gólu jsme se dočkali až v úvodu závěrečné části, kdy se po mohutném ostřelování hostující branky z dorážky Novotného střely prosadil Trněný. Vedení plavským hokejbalistům vydrželo až do 53. minuty, kdy chybovali v rozehrávce a hosté vyrovnali. Domácí poté vrhli síly do útoku, gól ale padl na druhé straně, když se střelou zpoza obránce prosadil Kočer. Závěr utkání se nesl ve znamení plavského náporu. Domácí si vytvořili několik nebezpečných závarů, brankář Schmied ale kapitulovat nehodlal. V závěrečné minutě plavští nasadili power-play, tu ale nakonec ukončil střelou do prázdné branky Kočer. Plavští tak svému soupeři podlehli 2:4.