I. liga AHbK 2012/2013 - 14. kolo

26.01.2013 10:30 HBC PLAV "B" - KN Interiery

Výsledek 9 : 1
Třetiny 4:0 2:0 3:1
Střely na branku 40:26 (14:7;13:13;13:6) Zásahy brankářů 25:31 (7:10;13:11;5:10)

12 STEHLÍK David 1 1 3

Zatímco "A" mužstvo HBC Plav si utkání s Novým Vrátem odložilo, "béčko" se na kluzkém terénu pustilo do souboje s mužstvem KN Interiery a po dvou nevydařených utkáních si chtělo napravit reputaci.

A začalo dobře. Po rozpačité úvodní dvouminutovce se před branku vrhla posila z "áčka" M. Tácha a domácí vedli. Poté bylo k vidění několik náznaků šancí na obou stranách, ale na další gól jsme si museli počkat až do 16. minuty, kdy plavští dobře sehráli přesilovku a Novotný zvýšil na 2:0. O minutu později zakombinoval D. Stehlík s Jiříčekm, vše dokončil pohotový M. Tácha a bylo to 3:0. Vzápětí přišla další přesilovka domácích, Kopic nabil Novotnému a domácí vedli 4:0.

Ve druhé třetině se několikrát vyznamenali oba brankáři a gólů jsme se tak dočkali až v jejím závěru. Ve 35. minutě vyslal Kopic do sóla Matuschku, ten zamířil přesně mezi Švejdovy betony a v závěrečných sekundách druhé části svým typickým způsobem unikl Jiříček a zvýšil na 6:0.

Jak druhá třetina skončila, tak začala i třetina závěrečná. Hned po úvodním buly vybojoval míček Matuschka, natlačil se před branku a bekhendem poslal míček do sítě. Ve 45. minutě našel Jiříček před brankou D. Stehlíka a ten protlačil míček za Švejdova záda poosmé. Ve 47. minutě přišlo třetí vyloučení hostujícího hráče a stejně jako předchozí dvě přesilovky domácí využili a stejně jako v předchozích dvou případech z naprosto stejné parkety skóroval Novotný. Vzápětí dobře zakombinovali i hosté a jinak velmi dobře chytající Pivec přišel o čisté konto. A protože další šance zůstaly nevyužity, skončilo utkání vítězstvím plavských hokejbalistů v poměru 9:1.