I. liga AHbK 2012/2013 - 11. kolo

16.12.2012 13:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 11
Třetiny 0:4 3:4 2:3
Střely na branku 44:35 (12:12;16:11;16:12) Zásahy brankářů 24:39 (8:12;7:13;9:14)

14 SOKOLÍK Miroslav   1 1

K poslednímu utkání roku 2012 odcestovali hokejbalisté plavského "béčka" do Čejkovic, aby tam svedli souboj s místním "B" mužstvem.

Plavští začali hodně z ostra. V první šanci hned v úvodní minutě ještě Kopic neuspěl, vše si ale vynahradil o 3 minuty později, kdy tečoval střelu P. Táchy a hosté vedli. V 7. minutě to byl znovu Kopic, kdo dorazil přihrávku T. Lonsmína do odkryté branky a zvýšil na 2:0. V 9. minutě se svým typickým způsobem uvolnil Jiříček, dostal se do samostatného nájezdu a ten zakončil úspěšným blafákem. Vzápětí podobným způsobem unikl T. Lonsmín a hosté vedli 4:0. Poté se probudili i do té doby hodně nevýrazní domácí. Přestože druhá polovina úvodní třetiny patřila jednoznačně jim, na skóre se to neprojevilo, protože všechny jejich šance pochytal pozorný Beneš.

I úvod druhé části patřil domácím, skóre se ale opět měnilo na straně druhé. Stalo se tak ve 28. minutě, kdy spolupráci s T. Lonsmínem zakončil Kopic a odstartoval tak divokou sedmiminutovku, během které jsme viděli 6 branek. Ve 29. minutě se konečně dočkali domácí, nicméně o minutu později vyslal Kopic do úniku rychlíka T. Lonsmína a ten se nemýlil. Vzápětí ale ve středním pásmu zaspali i hosté a domácí snížili na 2:6. Ve 33. přišla poněkud kuriózní situace, kdy čejkovičtí reklamovali ofsajd, hrálo se ale dál a nekoncentrovaný brankář Truhlář se nakonec díval úplně jiným směrem, než odkud přilétla Vazdova střela a bylo to 7:2 pro hosty. O 2 minuty později domácí opět snížili, ale poslední slovo druhé části patřilo Vazdovi.

V první minutě závěrečné třetiny přišlo jediné vyloučení a plavští hráli přesilovku. Těsně po jejím skončení přece jen skóroval T. Lonsmín a zvýšil na 9:3.Ve 45. a 47. minutě předvedla dvě pohledné akce trojice F. Stehlík - Vazda - Jiříček a byly z toho dvě pěkné branky. Poté hru opět ovládli domácí a Beneš v plavské brance se tak ani v závěrečné části rozhodně nenudil. Čejkovickému náporu vydržel odolávat až do 58. minuty, kdy jej domácí dvěma slepenými góly dvakrát přece jen překonali a stanovili tak konečné skóre 5:11.