I. liga AHbK 2012/2013 - 5. kolo

03.11.2012 09:15 Rapid-Stoupa - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 4
Třetiny 2:1 2:2 1:1
Střely na branku 34:35 (14:14;12:9;8:12) Zásahy brankářů 31:29 (13:12;7:10;11:7)

12 STEHLÍK David     -2 2 -

V 5. kole I. ligy AHbK čekal na hokejbalisty plavského béčka další dosud neporažený soupeř, mužstvo Rapid-Stoupa.

Plavští, kteří měli velké potíže se sestavou, neboť postrádali hned 5 hráčů, začali velmi dobře. Už v první minutě o sobě dala vědět dvojice posil z "áčka" a Bartizal tvrdou křížnou střelou otevřel skóre. O minutu později měl na holi druhou branku Kopic, jeho projektil ale rozezvučel pouze horní tyčku. Z ničeho nic tak uhodilo na straně druhé poté, co si Pivec nevině vyhlížející nahození srazil do své sítě. Domácí rázem ožili a odměnou jim byl druhý gól v Pivcově síti po opakované střele. Plavští poté trochu vypadli z role a ve druhé desetiminutovce úvodní části příliš nebezpeční nebyli. Velkou šanci si nakonec vytvořili v závěru třetiny při přesilové hře, J. Tácha ale odkrytou branku minul.

Ve 23. minutě po vhazování po Pivcově levici si hosté špatně rozebrali hráče a výsledkem byl třetí gól v jejich síti. Poté přišlo druhé vyloučení domácího hráče, přesilovka hostům příliš nevyšla, těsně po jejím skončení ale projevil velký důraz Jiříček a snížil. O 2 minuty později přišla další hostující přesilovka a plavští ji tentokrát sehráli výborně. Kopic nabil na volej Bartizalovi, jehož střelu domácí brankář pouze vyrazil a J. Tácha uklidil míček do sítě. Plavští byli rázem na koni, ale v závěru třetiny je srazili důrazní domácí. Střelu od modré totiž Pivec vyrazil pouze nad sebe a domácí nakonec dotlačili míček za jeho záda.

Ve 44. minutě přišla čtvrtá plavská přesilovka. Hosté ji sice nevyužili, ale v momentě, kdy vyloučený hráč skočil na hřiště, vypálil Jiříček a bylo znovu vyrovnáno. Rozhodnutí nakonec přišlo v 51. minutě, kdy Kopic sice před brankou pokryl nabíhajícího soupeřova hráče, nicméně míček se odrazil od jeho nohy a zapadl za bezmocného Pivce. Plavští poté vrhli všechny síly do útoku, do několika výborných šancí se dostal Jiříček, gól ale nedal ani J. Tácha, který se dostal do samostatného nájezdu. V závěrečné minutě hosté odvolali brankáře, nebezpečně pálil Bartizal a Novotný, ale neujala se ani Kopicova dorážka. Plavští tak utrpěli druhou letošní porážku, svému soupeři podlehli 4:5.