Play off Extraligy AHbK 2011/2012 - utkání o 3. místo

29.04.2012 09:15 HBC PLAV - HCP Pekárenská

Výsledek 7 : 2
Třetiny 1:0 3:0 3:2
Střely na branku 39:25 (14:12;13:3;12:10) Zásahy brankářů 23:32 (12:13;3:10;8:9)

68 POSTL Josef   1 5

K utkání o 3. místo nastoupila obě mužstva v poněkud nekompletním složení. Plavští postrádali dlouhodobě zraněné M. Táchu a T. Lonsmína a potrestané Pávka a Trněného. Velký otazník visel i nad startem Maurera, Bartizala a Kopice, všichni 3 ale nakonec se sebezapřením nastoupili, přesto soupisku doplnili další dva hráči z "béčka" Novotný a Jiříček.

První třetina přinesla spoustu šancí na obou stranách, oba brankáři ale dlouho odolávali. Prvního gólu jsme se tak dočkali až v 16. minutě, kdy po pravém křídle unikl Bartizal a křížnou střelou zamířil přesně. Na druhé straně mohl vyrovnat kanonýr Král, ale jeho projektil rozezvučel pouze horní tyčku Benešovy branky.

Ve druhé třetině začali získávat převahu hokejbalisté z Plava a ve 28. minutě se dočkali druhé branky. Postaral se o ni opět Bartizal, který znovu střílel křížem, tentokrát ale z levého křídla. O tři minuty přišla hodně kuriózní situace, kdy J. Tácha napadal hostujícího obránce Lence, ten chtěl rozehrát míček za branku, ale místo toho zamířil do vlastní branky. Jako autor gólu byl označen J. Tácha, který se jako poslední z plavských hráčů dotkl míčku. Tento ukázkový vlastenec hokejbalisty Pekárenské celkem logicky rozhodil, čehož plavští využili ke vstřelení čtvrté branky. Po Maurerově přihrávce zpoza branky se o ni postaral Z. Tácha.

Když ve 45. minutě zvýšil Srbený "plachtící" střelou na 5:0, bylo o držiteli bronzových medailí prakticky rozhodnuto. Ve 49. minutě sice hosté snížili, když potrestali plavskou chybu a skórovali ve vlastním oslabení, plavské hráče ale těsně po skončení přesilovky uklidnil bekhendovým blafákem Z. Tácha. Plavští tak mohli utkání dohrávat v klidu a v 53. minutě přidali sedmý gól, o který se postaral střelecky disponovaný Bartizal. Domácí hráče ani nemusel mrzet druhý gól v Benešově síti a pak už mohly propuknout oslavy ze zisku třetího místa.