Extraliga AHbK 2011/2012 - 26. kolo

29.03.2012 18:00 HBC PLAV - TJ Lafeta

Výsledek 17 : 3
Třetiny 4:1 7:1 6:1
Střely na branku 56:28 (17:9;20:8;19:11) Zásahy brankářů 25:39 (8:13;7:13;10:13)

68 POSTL Josef 3 2 7   -

Poslední utkání základní části Extraligy AHbK, v němž plavští hokejbalisté přivítali Lafetu, se uskutečnilo v poněkud netradičním termínu ve čtvrtek 29. března. Důvodem byl fakt, že v sobotu 31. března, kdy se mělo utkání původně uskutečnit, byla většina hráčů Lafety zaneprázdněna, takže by se utkání muselo kontumovat. Zástupci obou klubů se proto dohodli na náhradním termínu.

Vlastní utkání probíhalo podle celkem očekávaného scénáře. Hosté dokázali vzdorovat pouze v první desetiminutovce a poté už hrozili pouze z občasných brejků, jinak se hra odehrávala převážně před brankou hostujícího brankáře Vobra. Prvního gólu jsme se dočkali v 5. minutě, kdy využil přesilovku Z. Tácha. Lafeta odpověděla v 10. minutě, kdy se dvakrát v krátké době dostala do samostatného nájezdu a ten druhý proměnila. O 2 minuty později už ale zase vedli domácí, do černého se trefil Trněný. Ve 14. minutě zvýšil tečí Postlovy střely Bartizal na 3:1 a v té samé minutě přidal čtvrtou branku Trněný.

Brankostroj druhé třetiny zahájil po pěkné kombinaci s Pávkem a Z. Táchou J. Tácha, poté sice hosté snížili na 5:2, ale další branky padaly výhradně do Vobrovy sítě. Ve 29. minutě se po několika zahozených šancích prosadil P. Lonsmín a góly začaly rychle přibývat. Do černého se postupně trefili Z. Tácha, Trněný a po dvou brankách Pávka to bylo 10:2. V závěru třetiny ještě zamířil přesně Bartizal, takže druhou část vyhráli domácí 7:1.

Třetí třetina měla podobný průběh jako třetina druhá. Ve 42. minutě zamířil do levého horního rohu Maurer, hosté rychle odpověděli, ale poté už zase úřadovali pouze domácí. Postupně se prosadili Postl, Z. Tácha, Maurer a dvě závěrečné branky vsítil Postl, když tu poslední vstřelil dokonce ve vlastním oslabení. Plavští tak základní část zakončili vysokým vítězstvím 17:3.