53. Z. Tácha Postl, Pávek 3:6 Přesilovka

5 SRBENÝ Tomáš     3 - 99 TÁCHA Zdeněk 4 1 1
18 LONSMÍN Pavel   1 0   - B KOPIC Petr 2 1 3
19 PÁVEK Karel   2 0   -
68 POSTL Josef   2 3   -

V dohrávce 19. kola Extraligy AHbK nastoupili hokejbalisté HBC Plav na Dobré Vodě proti mužstvu KN Interiery. Oproti sobotnímu utkání proti HC Rebels museli změnit sestavu, neboť neměli k dispozici Bartizala, který kvůli problémům se zády odstoupil už v první třetině sobotního utkání a k dispozici nebyl ani Trněný.

Hned v první minutě přišla pro plavské studená sprcha, když jejich rozestoupenou obranou prošel jeden z domácích hráčů a zamířil přesně do levého horního rohu Benešovy branky. Hosté se ale nenechali vyvést z míry a už ve 3. minutě bylo vyrovnáno poté, co Kopic zamířil přesně mezi betony brankáře Švejdy. V 10. minutě prokličkoval hostující obranou Z. Tácha, oklamal i Švejdu a zasunul míček do sítě. Vzápětí ale plavští zapomněli na hráče nabíhajícího z druhé vlny a ten měl dostatek času zamířit pod horní tyčku Benešovy branky. Přestřelka pokračovala a vedení na plavskou stranu vrátil v 16. minutě Z. Tácha, který se nejlépe zorientoval před soupeřovou brankou.

Druhá třetina přinesla téměř permanentní převahu hostujících hráčů, ti ale naráželi na výborného brankáře Švejdu, který jejich nájezdům dlouho odolával. Překonat jej dokázal až ve 33. minutě Z. Tácha, který zakončoval souhru s Pávkem a J. Táchou prakticky do prázdné branky. V závěrečných sekundách druhé části pak hosty podržel Beneš, když zlikvidoval nebezpečný brejk domácích.

Domácí se tak dočkali až ve 45. minutě, kdy snížili na rozdíl jediné branky a ožili. Jejich vzepětí ale o dvě minuty později ukončil povedeným blafákem Maurer a plavští vedli znovu o 2 branky. V 52. minutě přišlo jediné vyloučení a nabídnutou přesilovku hosté sehráli dobře. Na konci rychlé kombinace byl Z. Tácha a hosté vedli 6:3. Ti mohli přidat i řadu dalších gólů, Švejdu už ale překonali pouze jednou. Podařilo se to v poslední minutě Kopicovi, který tak stanovil konečné skóre 3:7.