Extraliga AHbK 2011/2012 - 18. kolo

28.01.2012 10:30 HBC PLAV - HCP Pekárenská

Výsledek 3 : 4
Třetiny 0:1 3:1 0:2
Střely na branku 41:29 (15:7;13:8;13:14) Zásahy brankářů 25:38 (6:15;7:10;12:13)

68 POSTL Josef 1   0   -

V 18. kole Extraligy AHbK přivítali plavští hokejbalisté Pekárenskou a sehráli s ní vyrovnané, ale poněkud nešťastné utkání.

Úvod utkání patřil Pekárenské, zejména její pvní řadě, kde zejména exligový hokejista Král a hokejbalový exreprezentant Nýdl přece jen budí určitý respekt. Hosté se také v 5. minutě dostali do vedení, když Královu akci zakončil před brankou pohotový S. Havlín. Poté převzali iniciativu domácí, skórovat se jim ale nepodařilo. V 11. minutě přišel nepříjemný moment pro plavského útočníka Matěje Táchu, který se v souboji před brankářem M. Havlínem nešťastně zranil a diagnóza po vyšetření v nemocnici zní více než krutě, M. Tácha má zlomenou nohu.

Ve druhé třetině byli lepším týmem domácí. V jejím úvodu sice nevyužili přesilovku, poté Bartizal nastřelil tyčku, ale ve 25. minutě se Bartizalova střela přece jen ujala a bylo vyrovnáno. Hosté se opět dostali do vedení ve 32. minutě, kdy byl ve vyložené šanci faulován Král a sám postižený nařízené trestné střílení proměnil, byť si Beneš na míček sáhl. O 2 minuty později bylo vyrovnáno, když pokus o rozehrávku hostujícího brankáře potrestal Postl. Stejný hráč měl na holi i další gól, míček ale olízl pouze tyčku. Domácí se ale do vedení přece jenom dostali. Stalo se tak ve 39. minutě, kdy Z. Tácha využil Votavova podklouznutí a tváří v tvář M. Havlínovi mířil přesně pod horní tyčku.

Vedení ale domácím dlouho nevydrželo. Ve 42. minutě využil zmatku před Benešem S. Havlín a začínalo se prakticky od nuly. Obě mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu, brankáři ale byli dlouho proti. Rozhodující gól padnul v 52. minutě, kdy byl na jedné straně ve vyložené šanci zastaven hraničním zákrokem Postl, rozhodčí hru ale pustili a z protiútoku se prosadil Nýdl. Domácí pak usilovně bojovali o vyrovnání, v několika dobrých střeleckých příležitostech ale mířili pouze do hrudi brankáře Havlína. 45 sekund před koncem odešel na trestnou lavici hostující Urbánek, domácí odvolali brankáře a hráli tak přesilovku 5 na 3. Do dobré střelecké pozice se dostal Bartizal, Havlína ale neprostřelil a tak hosté těsné vítězství nakonec uhájili.