18 LONSMÍN Pavel   1 2   - 10 TÁCHA Jan 2   1
19 PÁVEK Karel   1 0 4 - 99 TÁCHA Zdeněk   4 2
68 POSTL Josef 1 1 0   -
B TÁCHA Pavel     2   -

K utkání 17. kola extraligy odcestovali plavští na Dobrou Vodu, kde se utkali s nepříliš oblíbeným soupeřem Long Cash.

Úvod utkání patřil i díky dvěma přesilovým hrám hostujícím hokejbalistům, gólu jsme se ale nedočkali. Na první změnu skóre jsem si museli počkat až do 16. minuty, kdy byl na konci pěkné kombinace M. Tácha. V 18. minutě předvedli plavští poněkud krkolomý přechod útočné modré, domácí reklamovali ofsajd a na okamžik přestali hrát, čehož využila dvojice Postl - J. Tácha a bylo to 2:0 pro hosty. Než se zaskočení domácí vzpamatovali, unikl znovu J. Tácha a přidal třetí gól do domácí sítě.

Ve 23. minutě dostal výhodu přesilové hry i Long Cash a střelou od modré, při které měl Beneš zakrytý výhled, ji využil. O 2 minuty později to už bylo pouze o gól, když se domácí útočník vysmýkl z klinče a zamířil přesně pod Benešovu vyrážečku. Poté zase přišli ke slovu hosté, kteří Postlovou zásluhou také konečně využili přesilovou hru. Ve druhé polovině druhé třetiny jsme viděli několik šancí na obou stranách, skóre se už ale nezměnilo.

Do závěrečné části vstoupili lépe domácí, takže Beneš, který byl dvě třetiny méně zaměstnaným brankářem, se měl rázem co ohánět. Plavští se ale pouze nebránili, naopak se snažili využít každou příležitost k rychlému protiútoku. Uklidňujícího pátého gólu se však nedočkali. S přibývajícím časem tak zesílil tlak domácích. Plavská obrana v čele s Benešem odolávala až do 56. minuty, kdy se domácí přece jen dočkali kontaktního gólu a drama bylo na světě. O minutu později mohlo být dokonce vyrovnáno, Beneš ale ve vyložené šanci soupeře vychytal. Definitivní uklidnění pro hosty přišlo minutu a půl před koncem, kdy se do samostatného úniku dostal M. Tácha, a ač tísněn, dokázal protlačit míček do sítě. Tuto situaci neunesl domácí Vařák, který si o osobní trest více než koledoval už v úvodní třetině, a obdržel trest do konce utkání. Závěrečnou minutu si pak plavští pohlídali a mohou se radovat z cenného vítězství 5:3.