Extraliga AHbK 2011/2012 - 15. kolo

07.01.2012 10:30 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek 5 : 4
Třetiny 1:1 2:2 2:1
Střely na branku 43:40 (15:13;14:11;14:16) Zásahy brankářů 36:38 (12:14;9:12;15:12)

B LONSMÍN Tomáš   2 -2   -

V prvním utkání roku 2012 čekal na plavské hokejbalisty soupeř z nejtěžších - desetinásobný vítěz extraligy Krasejovka. Plavští s ním svedli naprosto vyrovnaný souboj, a byť z utkání nakonec odešli s prázdnou, nemusejí se rozhodně za svůj výkon stydět.

Utkání začalo hodně svižně. Hned v první minutě neuspěl ve vyložené šanci R. Uhlíř, ale o minutu později se už skóre měnilo, když se přesně k tyčce trefil Z. Uhlíř. Vzápětí přišla přesilovka, kterou plavští sice nevyužili, v pokračujícím náporu těsně po jejím skončení ale Postlovu střelu tečoval M. Tácha a bylo vyrovnáno. I v následujícím průběhu první třetiny nebyla o zajímavé situace před oběma brankami nouze, na skóre se ale nic nezměnilo, neboť několik šancí zlikvidovali oba brankáři a několikrát měli střelci vychýlenou mušku.

Stejný obrázek byl k vidění i po změně stran. Šance se střídaly na obou stranách, na skóre se to ale dlouho neprojevovalo. Až ve 29. minutě předvedli plavští rychlou akci, na jejímž konci byl Postl, který zakončoval do odkryté branky a poslal hosty do vedení. Plavská radost ale trvala pouze 2 minuty, to se po velkém závaru před Benešem prosadil R. Uhlíř a bylo znovu vyrovnáno. Ve 37. minutě přišel další závar před plavskou brankou a důrazný Honner poslal do vedení Krasejovku. O minutu později ale po levém křídle unikl M. Tácha a postaral se o to, že i druhá třetina skončila nerozhodně.

Vstup do závěrečné části vyšel lépe domácím. Ve 42. minutě se z dorážky prosadil Honner, a když se tentýž hráč o 3 minuty později trefil přesně do levého horního růžku Benešovy branky, zdálo se, že Krasejovka plavský odpor přece jen zlomí. Plavští se ale nehodlali jen tak lehce vzdát. Bojovali dál a tak se i nadále hrál oboustranně výborný hokejbal. Stav 5:3 vydržel až do 59. minuty, kdy plavští předvedli drtivý nápor, při kterém několik šancí zlikvidoval brankář Vojta, ale proti střele Z. Táchy prakticky do prázdné branky byl bezmocný. Závěrečná minuta pak přinesla plavskou power play, vyrovnávacího gólu jsme se ale nakonec nedočkali. Plavští tak svému soupeři podlehli těsně 4:5.