Extraliga AHbK 2011/2012 - 11. kolo

19.11.2011 09:15 TJ Nové Vráto - HBC PLAV

Výsledek 3 : 13
Třetiny 1:4 0:5 2:4
Střely na branku 33:47 (13:17;11:16;9:14) Zásahy brankářů 34:30 (13:12;11:11;10:7)

68 POSTL Josef 2   5   -

Extraliga AHbK pokračuje pekelným tempem, v jejím už 11. kole nastoupili plavští hokejbalisté proti Novému Vrátu.

Plavští začali náporem, který ve 3. minutě korunovali vedoucí brankou, když si přihrávku J. Táchy srazili domácí do vlastní sítě. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, góly ale stříleli výhradně hosté. V 8. minutě zachytil Postl pokus domácích o vyhození a střelou pod horní tyčku vstřelil druhý plavský gól. Ve 13. minutě vyslal dlouhou přihrávkou Pávek do přečíslení Z. a J. Táchu a bylo to 0:3. Čtvrtý gól plavských hokejbalistů přidal v 19. minutě Srbený, jehož zpoza branky našel M. Tácha. V závěru třetiny přišli ke slovu i domácí, když Frydrych po zaváhání plavské obrany proměnil samostatný nájezd.

Ve 24. minutě prošel domácí obranou jako nůž máslem Postl a hosté vedli 5:1. O minutu později přišel sporný a zároveň celkem kuriózní okamžik. Domácí v dobré příležitosti nastřelili pravděpodobně horní tyčku a přestali hrát v domění, že se jedná go gól. Rozhodčí hru ale nepřerušil, míčku se zmocnil J. Tácha, pohodlně proběhl celé hřiště a skóroval. Následovala celá řada protestů domácích a jejich naprostá ztráta koncentrace na hru, a tak hosté pohodlně přidali další 3 branky, o které se postarala dvojice Bartizal - M. Tácha.

I v závěrečné části na hřišti dominovali plavští. Ve 49. a 52. minutě se z dalších dvou branek radoval kanonýr dne J. Tácha. V 56. minutě se své branky dočkal i Z. Tácha a bylo to 12:1 pro hosty. V závěru plavští poněkud polevili v koncentraci, a tak domácí v 57. a 59. minutě snížili na 3:12, poslední slovo ale patřilo plavskému kapitánovi Pávkovi, který v závěrečné minutě stanovil konečné skóre 3:13.