5 SRBENÝ Tomáš   1 6   - 10 TÁCHA Jan 2 2 6
18 LONSMÍN Pavel   1 6   - 99 TÁCHA Zdeněk 2 2 6
19 PÁVEK Karel 2 2 6   -
B KOPIC Petr   5 6   -

V 10. kole extraligy nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu Flying Elephants a chtěli navázat na vítězství a dobrý výkon z minulého kola.

Hosté, kteří se museli obejít bez několika hráčů základní sestavy, dokázali odolávat do 4. minuty, kdy J. Tácha sice mířil vedle, ale odražený míček od zadního hrazení pohotově dorazil Pávek a domácí vedli. Vzápětí měl na holi vyrovnání Hajný, Beneš ale odolal. Na druhou branku jsme si tak museli počkat do 9. minuty, kdy Kopic přistrčil míček Bartizalovi a ten mířil přesně pod horní tyčku. O minutu později vyhrál Z. Tácha buly a Pávek poslal míček přesně do levého horního růžku. Domácí byli při chuti a v 15. minutě se dočkali dalších dvou gólů. Nejprve si míček odražený od zadního mantinelu našel Bartizal a přidal čtvrtou branku a o minutu později před brankou osamocený M. Tácha zvýšil už na 5:0. V závěru úvodní třetiny přišli ke slovu i hosté, kteří z přečíslení dvou na jednoho snížili na 5:1.

Ve druhé části jsme na gól čekali do 28. minuty, kdy se potřetí v utkání trefil Bartizal. O minutu později se své branky dočkal i smolař posledních utkání J. Tácha. Byla to branka poněkud šťastná, J. Tácha totiž přihrával a hosté si srazili míček do vlastní sítě. Nabuzený J. Tácha přidal vzápětí další branku, tentokrát velmi pěknou, když se trefil přesně pod horní tyčku. Poté se své druhé branky dočkali hosté, když Beneše překvapili výpadem zpoza branky. Další branky ale padaly do hostující sítě a byly to opět branky slepené, o které se postarali střelecky disponovaní útočníci Bartizal a M. Tácha.

Jestliže v prvních dvou třetinách hosté alespoň trochu vzdorovali, závěrečná část vypadala jako jedna dlouhá přesilovka domácích. O jejich drtivé převaze svědčí počet střel, který byl v této třetině 28:3. Hned v úvodu třetiny vstřelil už svůj pátý gól Bartizal a domácí vedli 11:2. Další část utkání by se dala charakterizovat jako souboj plavského útočníka Z. Táchy s hostujícím brankářem Havlem. Na Z. Táchovi bylo vidět, že by se moc rád dočkal svého gólu, Havel byl ale dlouho proti. Z. Tácha ho nakonec přece jen překonal, a to v 56. minutě. V závěrečných dvou minutách předvedli domácí další dvě pěkné akce, které zakončovali prakticky do prázdné branky M. Tácha a Z. Tácha. Plavští tak zvítězili vysoko 14:2.