5 SRBENÝ Tomáš     2 2 - 10 TÁCHA Jan     0
18 LONSMÍN Pavel 1   1   - 99 TÁCHA Zdeněk 2 1 0 4
68 POSTL Josef     0   -
B LONSMÍN Tomáš     1   -

V utkání 9. kola Extraligy AHbK čekali na plavské hokejbalisty dosud neporažení čejkovičtí HC Rebels.

Utkání začalo v hodně zběsilém tempu. Hned v první minutě jsme viděli několik šancí na obou stranách. Vše začal neproměněnou šancí J. Tácha už v 8. vteřině a poté musel nebezpečí na druhé straně hasit Beneš. V nastoleném tempu se pokračovalo i nadále a tak jsme se už ve 3. minutě dočkali prvního gólu, o který se přesnou střelou pod horní tyčku postaral Bartizal. Domácí, kteří jsou známí tím, že se snaží o častou střelbu, poté zasypali plavského brankáře Beneše sprškou střel. Ten odolával do 10. minuty, kdy při signalizovaném vyloučení přišlo vyrovnání. Ve 14. minutě zasáhli domácí obránci unikajícího Bartizala vysokou holí a následovalo trestné střílení. Exekutor Postl ale mířil těsně vedle. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Vzápětí totiž na trestnou lavici krátce po sobě usedli 2 plavští hráči a Rebelové sehráli přesilovku ukázkově.

V úvodu druhé třetiny se s jedním domácím hráčem trochu kočkoval Z. Tácha a oba obdrželi dvouminutový trest. Hra 3 na 3 více svědčila domácím, kteří ve 23. minutě zvýšili na 3:1. Hosté se ale nevzdávali a do utkání se vrátili přesně v jeho polovině. Nejprve při přesilovce Bartizal pěknou křížnou přihrávkou vybídl ke skórování Z. Táchu, ten nezaváhal a o minutu později to byl opět Z. Tácha, který se vymanil z klinče u mantinelu, natlačil se do ideální střelecké parkety mezi kruhy a postaral se o vyrovnání. Ve 34. minutě začaly plát emoce. Po souboji ve středním pásmu neudržel nervy na uzdě domácí Brož, po odpískání udeřil J. Táchu a obdržel 2 minuty za hru vysokou holí a 2+8 minut za hrubost. Přesilovka se ale plavským hráčům vůbec nepovedla. Nejenže neskórovali, navíc jim v oslabení unikl jeden z domácích útočníků a poslal Rebely znovu do vedení.

Tuhý boj o každý centimetr asfaltu přinesla i závěrečná část. Plavští se dočkali vyrovnání ve 47. minutě, kdy Z. Tácha vyhrál buly a P. Lonsmín svým prvním gólem v sezóně zamířil přesně k tyčce domácí branky. O 3 minuty později zabojovala dvojice Bartizal - M. Tácha, Bartizal předložil míček před branku a důrazný M. Tácha strhl vedení na plavskou stranu. Domácí poté přitvrdili a výsledkem byly 3 vyloučení během několika málo minut. Přesilovky ale byly pro plavské hráče spíše za trest a během šesti minut přesilovky domácí branku prakticky neohrozili. Dal se tedy očekávat hektický závěr. Ten ještě okořenilo vyloučení Z. Táchy 47 sekund před koncem. Domácí odvolali brankáře a nasadili k přesilovce 5 na 3. Plavské trio Postl - T. Lonsmín - M. Tácha ale odolalo, což znamená, že si plavští připisují cenné vítězství 5:4.