Extraliga AHbK 2011/2012 - 6. kolo

15.10.2011 10:30 HBC PLAV - KN Interiery

Výsledek 9 : 2
Třetiny 5:1 2:0 2:1
Střely na branku 51:23 (18:6;14:12;19:5) Zásahy brankářů 21:42 (5:13;12:12;4:17)

68 POSTL Josef   2 1   -

Po několika těžkých utkáních čekal v 6. kole na plavské hokejbalisty přece jen papírově slabší soupeř KN Interiery.

Domácí začali náporem, který v 5. minutě přetavili ve vedoucí gól. Stalo se tak po vhazování v útočném pásmu a prosadil se plavský kapitán Pávek. V 8. minutě přišla první přesilovka a byla to opět dvojice Pávek - Z. Tácha, která se postarala o její využití. O 2 minuty později se pohotovým bekhendem prosadil J. Tácha a domácí vedli 3:0. Vzápětí plavské trochu zmrazil Farka který překvapil Beneše střelou z poměrně ostrého úhlu, klid na domácí hokejky ale vrátil dvěma góly v 15. a 19. minutě hbitý  M. Tácha.

Druhá třetina přinesla řadu šancí, ale také spoustu nepřesností. Domácí měli i nadále herní převahu, ale díky několika zbytečných ztrátách míčku při přechodu útočné modré čáry nabídli hostům několik brejků a přečíslení, takže si celkem zachytal i plavský brankář Beneš. Nakonec jsme se dočkali dvou branek. O první se postaral Z. Tácha, ke kterému se odrazil míček po zblokované střele P. Lonsmína a o druhý se v závěru třetiny při hře tři na tři postaral Srbený poté, co hostující obranu včetně brankáře Švejdy za brankou řádně ošálil M. Tácha.

Hned v první minutě závěrečné části úspěšně forčekoval Z. Tácha a jeho práci dokončil osmým gólem domácích Pávek. Ve 45. minutě se řádně zaplnila trestná lavice, na kterou nejprve usedl domácí Pávek, ale poté také tři hostující hokejbalisté. Přesilovou hru nakonec využil J. Tácha. Domácí pak brankáře Švejdu zasypali sprškou dalších střel, desátého gólu se ale nedočkali, a tak poslední slovo nakonec patřilo hostům, kteří v poslední minutě upravili skóre na 9:2.