Extraliga AHbK 2011/2012 - 5. kolo

08.10.2011 10:30 HCP Pekárenská - HBC PLAV

Výsledek 5 : 5
Třetiny 0:1 3:2 2:2
Střely na branku 37:33 (12:13;10:12;15:8) Zásahy brankářů 28:32 (12:12;10:7;6:13)

B TÁCHA Pavel     -2   -

V 5. kole Extraligy AHbK svedli plavští dramatický souboj s mužstvem HCP Pekárenská.

Plavští začali výborně. Pouhých 10 sekund totiž stačilo k tomu, aby přihrávku Z. Tácha doklepl do sítě J. Tácha. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, Lojka ale nejprve netrefil branku a s další střelou si Beneš poradil. Poté zase zahrozili hosté, ale ani Srbený ani M. Tácha ani Vazda skórovat nedokázali. A tak přišla šance na druhé straně, při které unikajícího Lojku zastavil Postl pouze za cenu faulu, a tak bylo nařízené trestné střílení. Sám postižený ale na Beneše nevyzrál. Přestože se i nadále střídaly šance na obou stranách, zůstalo skóre až do konce úvodní části nezměněné.

Gólu jsme se dočkali až po změně stran. Ve 23. minutě vyhrál M. Tácha buly, Vazda posunul míček na Postla a ten jej poslal do sítě. Hostující radost ale zchladil o minutu později Urbánek, který zaskočil Beneše střelou zpoza hráče. Ve 26. minutě přišla první přesilovka a plavští ji sehráli výborně. Na konci pěkné kombinace byl M. Tácha, který se tak konečně dočkal své první branky v sezóně. Hosté měli v té chvíli navrch, ve 32. minutě ale přišla chyba v obranném pásmu a Král vrátil domácí do hry. Když v 38. minutě plavští nedokázali dostat míček ze svého obranného pásma, vznikl před Benešem závar, ze kterého Lojka vyrovnal a začínalo se tak v podstatě znovu.

Vedení na plavskou stranu strhl ve 46. minutě nabuzený M. Tácha, když se uvolnil proti dvojici o hlavu větších soupeřů a trefil se přesně pod horní tyčku. V 53. minutě sehráli hosté dobře svou druhou přesilovku a Pávek zvýšil na 5:3. Vzápětí ale dostali výhodu přesilové hry i domácí, S. Havlín byl na hranici brankoviště hodně důrazný a nadvakrát překonal Beneše. O dvě minuty později se hosté trochu zbytečně vrhli ve třech do útoku a zapomněli na zadní vrátka, což potrestal Urbánek, který z protiútoku propálil Beneše a postaral se tak o to, že utkání skončilo dělbou bodů.