Extraliga AHbK 2011/2012 - 2. kolo

17.09.2011 10:30 HBC PLAV - HC Krasejovka

Výsledek 2 : 9
Třetiny 0:2 1:3 1:4
Střely na branku 33:48 (10:12;13:13;10:23) Zásahy brankářů 39:31 (10:10;10:12;19:9)

68 POSTL Josef     -2   -

Ve 2. kole extraligy do Plava přijela Krasejovka, a protože dorazila v nejsilnějším složení, byla jasným favoritem.

Přesto začali lépe plavští. Dobrým pohybem dokázali eliminovat soupeřovu kombinaci a sami si připravili několik střeleckých možností. Krasejovce ale ke gólu stačí málo. Přesvědčili jsme se o tom v 6. minutě, kdy pohotová střela Z. Uhlíře zamířila přesně k Benešově tyčce. I v dalších minutách jsme viděli vyrovnaný hokejbal hraný ve vysokém tempu. O tom, jak je důležitě mít v týmu bratry Uhlíře, jsme se přesvědčili v závěrečné minutě úvodní části, kdy plavští nechali trochu prostoru Z. Uhlířovi, ten milimetrovou přihrávkou našel před brankou svého bratra a Beneš neměl nejmenší šanci zakročit.

I druhá třetina byla herně poměrně vyrovnaná. Plavští si opět připravili několik dobrých šancí, ale kombinace Z. Táchy s Pávkem skončila na brankáři Vojtovi, Postl po nezištné Trněného přihrávce minul odkrytý kout branky a J. Tácha před zívající brankou promáchl. Ke slovu tak přišli znovu bratři Uhlířovi, kteří ve 28. minutě využili rychlý protiútok a přečíslení dva na jednoho. Domácí se svého gólu dočkali ve 36. minutě, kdy po předchozí střele J. Táchy zamířil přesně Trněný. V té době ale už otěže hry patřily hostujícím hokejbalistům, kteří o 2 minuty později plavské hráče zle zmáčkli v jejich obranném pásmu a kolotoč zakončili brankou Z. Uhlíře. V poslední minutě druhé části pak plavští chybovali na útočné modré, do brejku se dostal Z. Uhlíř a samostatný nájezd s přehledem proměnil.

Další úder přišel hned po úvodním vhazování závěrečné části, kdy se domácí obranou prohnal pro změnu R. Uhlíř a domácí rázem prohrávali 1:6. Plavští se sice i nadále snažili, na hřišti ale čím dál tím více úřadovali hosté, kteří svou nadvládu vyjádřili ve 49., 50. a 52. minutě dalšími třemi brankami. Domácí se i nadále snažili, ale zákroky přibývaly hlavně na kontě brankáře Beneše. Plavští se nakonec dočkali své druhé branky, když se pohotovou dorážkou Lonsmínovy střely prosadil Z. Tácha. Protože Beneš všechny další šance Krasejovky ustál, na skóre se už nic nezměnilo. Domácí tak svému soupeři podlehli 2:9 a za zmínku jistě stojí, že 8 branek Krasejovky vstřelili bratři Uhlířové.