5 SRBENÝ Tomáš 1 1 1   - 10 TÁCHA Jan 2 1 1 2
18 LONSMÍN Pavel     2 - 99 TÁCHA Zdeněk 3   1 2
19 PÁVEK Karel 1 1 2   -
68 POSTL Josef   2 1 2 -

V prvním kole sezóny 2011/2012 přivítal HBC Plav jednoho z nováčků extraligy vítěze loňského ročníku I. ligy mužstvo Rapid-Regina. K vidění byl poměrně zajímavý a celkem i dramatický souboj, ve kterém jsme byli svědky jak pěkných akcí, tak i občasných fatálních chyb.

Utkání začalo svižně a už ve 2. minutě otevřel skóre kanonýr Z. Tácha. Když tentýž hráč v 7. minutě využil přesilovku a zvýšil na 2:0, zdálo se, že by utkání mohlo mít hladký průběh. Stačila ale chyba v plavské rozehrávce, kterou v 10. minutě potrestal Řezníček a rázem bylo zase o co hrát. Klid na plavské hokejky vrátil hned o minutu později J. Tácha, to ale bylo na dlouhou dobu vše.

Druhá třetina nabídla řadu šancí na obou stranách, nutno ale říct, že vyloženější šance si vytvářeli hosté. Radost jim ale kazila jednak přesnější muška a jednak pozorný brankář Beneš, který si připsal několik těžkých zákroků. Nakonec Beneš přece jen jednou inkasoval, když jej nešťastně překonal obětavě se vracející spoluhráč M. Tácha. I domácí měli šance, hostující brankář ale také působil velmi jistě, a když už byl překonán, pomohla mu po Bartizalově střele tyčka.

Do závěrečné části jsme tedy vstupovali s těsným plavským vedením a s tím, že utkání je stále otevřené. Náskok domácích mohl zvýšit Postl a J. Tácha, po jejich střelách ale za překonaným brankářem zvonily pouze tyčky. Uklidňující čtvrté branky se plavští přece jenom dočkali. Postaral se o ni důraznou dorážkou Pávek. V 50. minutě pak Z. Tácha skóroval dokonce ve vlastním oslabení a bylo v podstatě rozhodnuto. O 3 minuty později udeřili domácí ve vlastním oslabení znovu, když se do pravého horního růžku trefil J. Tácha. Hosté se ale nechtěli nechat zahambit a v 57. minutě se ve vlastním oslabení prosadili i oni. Tečku za tímto poměrně dramatickým utkáním udělala pěkná kombinace domácích, kterou do prázdné branky zakončil obránce Srbený. Domácí tak houževnatého soupeře zdolali 7:3.