Extraliga AHbK 2010/2011 - 12. kolo

05.02.2011 11:45 HBC PLAV - TJ Medvědi Nové Vráto

Výsledek 7 : 3
Třetiny 2:3 1:0 4:0
Střely na branku 38:34 (18:11;9:13;11:10) Zásahy brankářů 31:31 (8:16;13:8;10:7)

B NOVOTNÝ Jiří     1   -

Po třech měsících konečně nastoupili plavští hokejbalisté k mistrovskému utkání na svém hřišti. Soupeřem jim byli Medvědi Nové Vráto.

Plavští začali proti nekompletnímu soupeři obrovským náporem, který hned ve 3. minutě přetavil ve vedoucí gól tvrdou střelou bez přípravy Pávek. Další obrovská sprška střel ale cestu za brankáře Adamíka nenašla, a tak ve 13. minutě prakticky z první vážnější příležitosti na druhé straně skórovali hosté. Hned o minutu později domácí opět trochu zbytečně ztratili ve středním pásmu míček a hosté z ničeho nic vedli. O dvě minuty později ale plavští sehráli výborně přesilovku a Postl do odkryté branky vyrovnal. Vzápětí domácí znovu zazmatkovali v rozehrávce, Beneš první střelu neudržel a v následném zmatku dotlačili hosté míček za jeho záda potřetí.

Domácí byli vývojem utkání evidentně zaskočeni a ve druhé třetině se hodně dlouho nemohli dostat do tempa. Nebezpečnější tak byli hokejbalisté z Nového Vráta, překonat Beneše ale nedokázali. Plavským hokejbalistům nešla upřít snaha, jejich akce byly ale poněkud kostrbaté. Nakonec se přece jen dočkali vyrovnání, když Z. Tácha zamíchal míčkem za brankou ve stylu Petra Lešky a zasunul míček za Adamíkova záda.

Vítězná branka se zrodila ve 46. minutě. To vybojoval míček Bartizal, J. Tácha přihrál Postlovi a ten mířil přesně. Poté několikrát zahrozili hosté, gól ale padl na druhé straně, když domácí velmi dobře sehráli přečíslení tři na dva a J. Tácha nezaváhal. Hosty tyto branky poněkud vykolejily, a protože se poté více než hře začali věnovat protestům proti jakémukoliv výroku rozhodčích, mohli plavští v závěru přidat další dvě branky, o které se postarali Z. Tácha a Postl. Plavští tak v bojovném utkání vyválčili vítězství 7:3.