5 SRBENÝ Tomáš 2   0   - 9 TÁCHA Matěj     -1
18 LONSMÍN Pavel     -1   - 10 TÁCHA Jan   1 0
19 PÁVEK Karel     -1 2 - 99 TÁCHA Zdeněk     0
68 POSTL Josef     0   -

Poslední listopadová neděle byla pro plavské hokejbalisty čejkovická. Ve šlágru 9. kola Extraligy AHbK se totiž HBC Plav utkal na čejkovickém hřišti s místními hokejbalisty.

První třetina patřila domácím. Ti byli agresivnější, měli výborný pohyb a tak se hra odehrávala především poblíž Benešovy branky. Přesto mnoho nechybělo, aby ve 3. minutě otevřel skóre Trněný, ten z bezprostřední blízkosti ale mířil pouze do tyčky. Prvního gólu jsme se dočkali až o 2 minuty později, kdy čejkovičtí vyhráli vhazování v útočném pásmu a tvrdou střelou překonali Beneše. V 9. minutě zvýšili domácí na 2:0 poté, co před plavskou brankou zůstal trestuhodně nepokrytý hráč. I nadále se hrálo ve vysokém tempu, na skóre se ale do konce úvodní části nic nezměnilo.

Ve druhé třetině se plavští zlepšili, šance se ale proti dobře hrajícímu soupeři rodily jen hodně ztěžka a tak mírně nezbezpečnější byli i nadále domácí. Kontaktní branky se ale nakonec přece jen dočkali hosté. Stalo se tak v 29. minutě, kdy Bartizal vyhrál buly a Srbeného pohotová střela našla cíl. V 36. minutě se do dobré šance probíjel Bartizal, byl nedovoleně zastaven a plavští hráli přesilovku. V ní mnoho nechybělo Postlovi, aby se v dobré pozici dostal k dorážce, na kluzkém terénu ale dobře nezkoordinoval pohyb. Když už se zdálo, že se ve druhé části nic nestane, udeřili domácí, kteří zaútočili po pravém křídle a prostřelili Beneše.

I v závěrečné části předváděla obě mužstva výborný hokejbal. Poněkud se přitvrdilo, takže občas řádně duněly mantinely. Ve 48. minutě sehráli hosté hodně neplodnou přesilovku, nicméně těsně po jejím skončení se přece jen mohli radovat, když Srbeného střela domácímu brankáři propadla a dokutálela se za brankovou čáru. V závěrečné desetiminutovce plavští bojovali o vyrovnání, čejkovičtí naopak hrozili z protiútoků. Plavskou snahu o vyrovnání podpořila závěrečná power play, při které dvakrát nebezpečně pálil Lonsmín, jedna střela se dokonce otřela o horní tyčku. Nebezpečně pálil i Pávek, vyrovnat se hostům ale nepodařilo. Nepomohlo jim ani vyloučení jednoho z domácích hráčů 20 sekund před koncem. Naopak domácím se podařilo vyhodit a sami málem udeřili do prázdné branky. Jednu střelu ale zastavila tyčka a druhou obránce Lonsmín, takže se na skóre už nic nezměnilo. Plavští tak prohráli těsně 2:3.