Extraliga AHbK 2010/2011 - 5. kolo

30.10.2010 10:30 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek 5 : 5
Třetiny 2:2 2:2 1:1
Střely na branku 32:35 (9:12;12:12;11:11) Zásahy brankářů 30:27 (10:7;10:10;10:10)

B TÁCHA Pavel     -3   -

V 5. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Krasejovce a svedli s ní vyrovnaný a nesmírně dramatický souboj.

Vše podstatné, alespoň co se gólů v první třetině týče, se událo v rozmezí necelých třech minut v polovině úvodní části. Nejprve v přesilové hře dorazil střelu M. Táchy Pávek a plavští vedli. Vzápětí ale zůstal na kruhu trestuhodně nepokrytý Z. Uhlíř a ten s pomocí tyčky vyrovnal. Hned po vhazování unikl plavské obraně hbitý Honner, natlačil se před branku a vedla pro změnu Krasejovka. Netrvalo to ale ani minutu a bylo opět vyrovnáno. Do Pávkovy přihrávky se opřel Z. Tácha a Vojta v brance Krasejovky neměl šanci.

Zajímavý a kvalitní hokejbal se hrál i ve druhé třetině. Ve 28. minutě neudržel nervy na uzdě kanonýr Z. Uhlíř a obdržel osobní trest, což mohla být pro plavské hráče výhoda. To by ale nesměli před svou brankou zapomenout osamoceného Jokla, který v 31. minutě poslal Krasejovku do vedení. Plavská odpověď byla blesková. O minutu později napřáhl Z. Tácha a jeho projektil skončil přesně pod horní tyčkou Vojtovy branky. Ve 36. minutě zaskočil všechny včetně brankáře Beneše opět Jokl, jehož nenápadná střela skončila počtvrté v Benešově síti. O tom, že druhá třetina skončí stejně jako ta první 2:2, se postaral střelecky disponovaný Z. Tácha, který ve 38. minutě vyslal další nechytatelnou střelu, která skončila přesně v levém horním růžku.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v závěrečné části. Plavské hráče poslal v 50. minutě do vedení P. Lonsmín, který se prosadil po Táchově vyhraném vhazování v útočném pásmu. V 55. minutě vyloučili rozhodčí, kteří předtím pustili několik sporných zákroků, poněkud přísně P. Lonsmína, a přestože se plavští poměrně dlouho úspěšně bránili, nakonec se neubránili a Z. Uhlíř vyrovnal. I závěr utkání byl velice hektický. Několik šancí rozhodnout měli nejprve plavští, necelou minutu před koncem ale zahrozil Honner, který se poté ještě snažil vydolovat míček zpod ležícího Beneše. Pořádek před brankou zjednal Pávek, dle rozhodčího si ale k údivu všech počínal nedovoleně a tak putoval na trestnou lavici. Plavští ale závěrečné oslabení ubránili a tak utkání skončilo dělbou bodů.