Extraliga AHbK 2010/2011 - 4. kolo

23.10.2010 11:45 HBC PLAV - HCP Pekárenská

Výsledek 10 : 4
Třetiny 2:1 3:2 5:1
Střely na branku 53:31 (18:10;15:10;20:11) Zásahy brankářů 37:43 (9:16;8:12;10:15)

B TÁCHA Pavel   3 6   -

Ve 4. kole Extraligy AHbK plavští přivítali tradičního soupeře z Pekárenské a svedli s ním velmi kvalitní a zajímavý souboj.

Domácí začali náporem, který ve 4. minutě ještě umocnila přesilová hra. Přestože brankáře Havlína zasypali sprškou střel, na skóre se nic nezměnilo a tak začali zlobit i hosté. Ti se také nakonec dostali do vedení poté, co Lojka do sítě uklidil míček vyražený brankářem Benešem. Plavská odpověď ale přišla poměrně rychle a postaral se o ni svým prvním gólem v sezóně Pávek. Je zajímavé, že se předtím neujala žádná z jeho nebezpečných střel a v síti nakonec skončilo takové nevinné nahození z ostrého úhlu. V 18. minutě vyrazil na zteč obránce P. Tácha, zpětnou přihrávkou našel svého bratra Zdeňka a ten poslal domácí do vedení.

Začátek druhé třetiny patřil Pekárenské. V rozmezí jedné minuty nejprve vyrovnal před brankou zapomenutý Urbánek a vzápětí po zmatku v plavském obranném pásmu poslal hosty do vedení důrazný Král. Domácí ale nesložili zbraně a o 2 minuty později předvedli pohlednou kombinační akci, na jejímž konci zakončoval Z. Tácha prakticky do prázdné branky. Ve 29. minutě to s důrazem přehnal T. Votava, který vysokou holí zasáhl v obličeji bolestivě Postla a vyfasoval trest 2+2 minuty. Plavští s přesilovkou naložili dobře a Z. Tácha je poslal do vedení. Ve 36. minutě střílel Srbený, u odraženého míčku byl nejrychleji hbitý J. Tácha a bylo to 5:3.

Když ve 42. minutě hosté snížili na rozdíl jediné branky, vypadalo to na pořádné drama. Domácí ale o 3 minuty později uklidnil M. Tácha, který zvýšil na 6:4. Pekárenská i nadále kousala, v 50. minutě ale unikl Z. Tácha a přidal sedmý plavský gól. Definitivní hřebíček do hostující rakve pak v 56. minutě zatloukl M. Tácha. Pekárenská poté rezignovala, a tak domácí v závěrečných minutách přidali další 2 branky a zvítězili nakonec vysoko 10:4.