Extraliga AHbK 2010/2011 - 2. kolo

09.10.2010 11:45 HBC PLAV - Long Cash

Výsledek 10 : 2
Třetiny 3:1 4:0 3:1
Střely na branku 49:24 (16:8;20:5;13:11) Zásahy brankářů 22:39 (7:13;5:16;10:10)

B NOVOTNÝ Jiří   1 5 2 -

Ve 2. kole Extraligy AHbK přivítali plavští hokejbalisté svého loňského přemožitele z play off mužstvo Long Cash.

Ten tentokrát přijel v značně nekompletní sestavě, a tak od úvodního buly bylo zřejmé, že jasnými favoriti budou domácí. Ti také svého soupeře začali hned od první minuty svírat a v 7. minutě se dočkali první branky, když se po pěkné souhře Bartizala a J. Táchy od modré trefil P. Tácha. Ve 12. minutě si stejná trojice gólovou akci zopakovala a střílenou přihrávku J. Táchy umístil do sítě Bartizal. Hosté odpověděli ve 14. minutě v přesilové hře, v 18. minutě ale plavské uklidnil třetím gólem M. Tácha.

Hned v první minutě druhé třetiny zamířil přesně a tvrdě P. Lonsmín a domácí vedli 4:1. O 3 minuty později nastartovala své motory dvojice mladých rychlíků, Bartizal předložil míček J. Táchovi a ten mířil přesně pod brankářovu vyrážečku. Domácí měli i nadále místy až drtivou převahu a tu nakonec přetavili v další 2 branky. Ve 36. minutě přidal svůj druhý gól P. Lonsmín a stejnou mincí odpověděl o 3 minuty později i Bartizal.

V závěrečné třetině za rozhodnutého stavu opustili obrannou ulitu i hosté, a tak si zachytal i domácí brankář Beneš. Góly ale převážně stříleli domácí. V 41. minutě završil hattrick Bartizal a blízko hattricku byl ve 48. minutě i P. Lonsmín. Míček za brankovou čarou viděli všichni kromě rozhodčího Ždiarského, který rozpažil a branku neuznal. Vzápětí se ale přesně pod horní tyčku trefil Z. Tácha a domácí vedli 9:1. V 52. minutě si slabší chvilku vybral Beneš a hosté střelou z téměř nulového úhlu snížili. Domácí se nakonec dočkali desítky v 57. minutě, kdy se podruhé v utkání trefil Z. Tácha.