I. liga AHbK 2010/2011 - 20. kolo

08.01.2011 09:15 HBC PLAV "B" - HC Čejkovice "B"

Výsledek 6 : 3
Třetiny 1:0 2:2 3:1
Střely na branku 34:32 (8:10;13:10;13:12) Zásahy brankářů 29:28 (10:7;8:11;11:10)

19 VAZDA Radek     2    -

V prvním utkání roku 2011 čekal na hokejbalisty plavského "béčka" velmi zdatný soupeř. Plavští totiž nastoupili proti hokejbalistům "B" mužstva Čejkovic.

Do utkání lépe vstoupili hosté a domácí tak mohli děkovat pozornému brankáři Pivcovi, že v úvodu utkání na ukazateli skóre stále svítily dvě nuly. Plavští tedy úvod přečkali bez úhony a poté pozvolna začali otěže hry přebírat oni. Dvouminutový zámek při přesilové hře gól ještě nepřinesl, ale ve 14. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Jiříček a poslal domácí do vedení.

Stav 1:0 přes několik šancí na obou stranách vydržel až do poloviny utkání. Ve 29. minutě ale přišla plavká přesilovka poté, co hosté špatně střídali, a tu nakonec využil přesnou střelu z pravého kruhu Kopic. O 3 minuty později ale domácí přišli v útočném pásmu o míček a hosté přečíslení dva na jednoho využili. Důležitou odpověď si ale připravil Jiříček. I když už se zdálo, že  při pokusu o brejk bude mít k míčku blíž hostující brankář, nakonec se tak nestalo a Jiříček pohotově dopravil míček za překvapeného soupeřova brankáře. Ten své zaváhání napravil o chvilku později, kdy ve dvou vyložených šancích vychytal Fendeka a tak se kontaktního gólu v závěru třetiny dočkali hosté.

Do závěrečné části vstupovali domácí s těsným vedením 3:2 a to dokázali dvěma slepenými góly navýšit. Nejprve po Jiříčkově přihrávce zpoza branky zamířil přesně pod horní tyčku Fendek a vzápětí dokončil samostatný nájezd kličkou do bekhendu, po které se míček dokutálel těsně za brankovou čáru, T. Lonsmín. Mírnou komplikaci domácím přineslo vyloučení Novotného, po kterém hosté sehráli přesilovou hru velmi dobře a proti střele mířící přesně do pravého horního růžku byl Pivec naprosto bezmocný. Plavští ale další komplikace nepřipustili. Další oslabení ubránili a jejich vítězství nakonec zpečetil P. Tácha, když samostatný nájezd z pravé strany zakončil milimetrově přesnou křížnou přízemní střelou. Plavští tak do nového roku vstoupili vítězně, čejkovické hokejbalisty zdolali 6:3.